Bolu F-Tipi Önünde 28 Şubat Eylemi

Bolu F-Tipi cezaevi önünde 28 Şubat kararlarını ve o günden bugüne uygulamalarını protesto etmek ve İBDA Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu'na desteklerini bildirmek için, konuyla alâkalı sevenleri tarafından eylem gerçekleştirildi. İstanbul, Ankara, Eskişehir vs. şehirlerden gelen gönüldaşlarımızın katılımlarıyla, Av. Ali Rıza Yaman tarafından 28 Şubat ve Salih Mirzabeyoğlu davası hakkında konuşma ve basın açıklaması yapıldı. Eylem sırasında "Salih Mirzabeyoğlu'na özgürlük", "İşkenceci köpekler hesap verecek", Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu", "Telegramcı köpekler hesap verecek" sloganları atıldı. Avukatlar Ali Rıza Yaman ve Güven yılmaz katılımı bildirmek ve selamları iletmek için görüşe girdiler. Avukatların çıkışı sonrasında "Ya Cabbar, Ya Kahhar, Ya Muntakim Allah Bizi İntikamına Memur Et" yemini topluca edildi.

Cephe Faaliyetleri 04.03.2012, 19:35 08.03.2012, 22:36
Bolu F-Tipi Önünde 28 Şubat Eylemi

28 Şubat'ın en anlamlı protestolarından birisi de Bolu F tipi cezaevinde gerçekleştirildi. Bolu F tipi cezaevi önünde toplanan çok sayıda gurup ve sivil toplum örgütleri 28 Şubat'ın 15. senesinde Salih Mirzabeyoğlu'nun 13 senedir tutuklu olarak bulunduğu süreci bir basın açıklaması ile kınadılar.

28 Şubat'ın  anlamlı protestolarından birisi de Bolu F tipi cezaevinde gerçekleştirildi. Bolu F tipi cezaevi önünde toplanan çok sayıda gurup ve sivil toplum örgütleri 28 Şubat'ın 15. senesinde Salih Mirzabeyoğlu'nun 13 senedir tutuklu olarak bulunduğu süreci bir basın açıklaması ile kınadılar.

Yeni Devir Hukukçular Derneği adına açıklama yapan, Ali Rıza Yaman, "İleri demokrasiden, darbelerle hesaplaşmaktan, devletin sebebiyet verdiği zararları tazmin etmesi gerekliliğinden bahsedildiği şu günlerde 28 Şubat kararları kaskatı bir vaka olarak devam ettiği için, sürecin aktör ve sonuçlarıyla hesaplaşmaya Bolu F Tipi Cezaevi'nde başlanılması gerekmektedir.

Bugün 60'a yakın eseri bulunan, 28 Şubat sürecinde tutuklanıp, 28 Şubat hukukuna göre yargılanan, tek eylemi kitap yazmak olan, sırf fikirlerinden dolayı idam cezası verilen ve 13 yıldır cezaevinde bulunan, 12 yıldır da "Telegram" isimli işkenceye maruz kalan Salih Mirzabeyoğlu'na Atlantik ötesinden gelen emirler doğrultusunda saldırıda bulunulmuştur" dedi.

Bolu F tipi cezaevin'e yoğun kar yağışı ve soğuğa rağmen sabah erken saatlerden itibaren toplanan guruplar Necip Fazıl Kısakürek'in ŞARKIMIZ' isimli şiirini hep bir ağızdan okudular. Basın Açıklamasından sonra 'İşkenceci Köpekler Hesap verecek', sloganları atan grupta kilerin  pankartların da ise "Salih Mirzabeyoğlu'na Özgürlük", "28 Şubat'ın asıl hedefi Salih Mirzabeyoğlu" ve "İşkenceye Son" yazıları dikkat çekiciydi.

Düzenlenen açıklamanın ardından yurdun çeşitli yerlerinden gelen SalihMirzabeyoğlu'na destek için geldikleri Bolu F Tipi Cezaevinden kendi memleketlerine doğru yola çıktılar.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Şubat 2023
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:23
İkindi 16:04
Akşam 18:29
Yatsı 19:51
Günün Karikatürü Tümü