ABD’li aktivistin babası: Kızım için adalet istiyorsak, Filistin’e destek vermeliyiz! ABD’li aktivistin babası: Kızım için adalet istiyorsak, Filistin’e destek vermeliyiz!

Çinli yetkililer, 2019'dan bu yana kişisel detayları korumak suretiyle 3,22 milyon mobil uygulamayı denetledi, yasa ve yönetmelikleri ihlal eden ortalama 3.000 uygulamaya uyarı notu gönderdi ya da uygulamayı kullanımdan kaldırdı.

"Çin'in Yeni Çağda Hukuk Temelli Siber Uzay Yönetişimi" adlı resmi rapor, Çin Devlet Konseyi Bilgi Ofisi tarafınca Perşembe günü gösterildi.

Raporda hedefli eylemler kanalıyla kişisel informasyon hakları ihlallerinin, etkin şekilde zorla izin verilmediği, şu anda daha fazla uygulamanın ilgili yönetmeliklere uyumlu hale geldiği ve kamuoyunda da kişisel verilerin korunması mevzusunda kuvvetli bir farkındalık oluştuğu açıklandı.

Rapora nazaran gizli saklı bir şekilde ve oldukça sık yaşanmış olan kişisel informasyon ihlallerini yüksek teknoloji araçlarıyla hedef alan Çin, yeni fikir ve denetim yöntemlerini benimseyerek ve yasadışı faaliyetlere yönelik daha sert önlemler aldı.