Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Birleşmiş Milletler'i (BM), İsrail'in özellikle Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını durdurması için müdahale etmeye çağırdı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkına insani ve tıbbi yardım ulaştırılmasının önemini vurgulayan Abbas, Gazze Şeridi'nde bir insani felaketin önlenmesi için BM'nin müdahale etmesi ve Filistin halkına uluslararası koruma sağlamak için uluslararası meşruiyetle onaylanmış görevlerini yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, bölgede yaşanan gerilimin tek çözümünün İsrail'in, başkenti Kudüs olan Filistin Devleti topraklarındaki işgaline son vermek suretiyle sağlanacak siyasi çözüm olduğunu belirtti.

Domuzlar Birliği ve Domuzlar Diktatoryası 

Hollandalı araştırmacı: Batılı devletler insan hakları konusunda ders verme gücünü kaybetti Hollandalı araştırmacı: Batılı devletler insan hakları konusunda ders verme gücünü kaybetti

Domuzlar Diktatoryası olan Birleşmiş Milletler, tüm dünyanın da bildiği üzere Batı'nın çıkarlarına hizmet etmek üzere kurulmuş bir yapılanma. 

Yarım asırdır yüz binlerce Filistinlinin şehit edildiği, yerlerinden edildiği, mülteci kamplarında yaşamaya mecbur edildiği Filistin topraklarında Domuzlar Diktatoryası, işgalci Yahudi zulmü ve sivil katliamına karşı hiçbir yaptırım kararını uygulamadı ve kınamalarla geçiştirdi.

İsrail'in havadan, karadan ve denizden saldırıları sonucu bugün Gazze Şeridi perişan vaziyette. İşgalciler özellikle çocukları ve kadınları hedef alıyor. Ambulanslara ve sivillere ateş ediyor. Gazze'deki bu katliama da her zamanki gibi yaptırım kararı çıkmayacak ve kınama ile geçiştirilecek.