Gazze'de İsrail katlimanın başladığı günden bu yana devletlerin gözlerini kapatarak ölümleri gözden gelmesi dünya çapında kitlesel uyanışlara yol açtı. 

Dünya farklı yerlerinden her geçen gün farklı eylemler giderek artacak şekilde gerçekleşiyor.

ERMENİ SPİKER: ASIL 'HAYVAN' KİM?

Ermeni asıllı spiker Ana Kasparian sunduğu programda feryat ederek 'asıl hayvan kim' dedi: 'Açlıktan ölüme terk edilen ve un arayan çaresiz insanlara İsrail askerleri ateş açtı. Şu halde hayvan kim? Sosyal medyada Filistinli sivillere hayvan muamelesi yapan insanlardan gerçekten bıktım. Onlar değil, İsrail ordusu hayvan gibi davranıyor.''

"SOYKIRIMA DESTEK VEREN TEKNOLOJİYİ ÜRETMEK İSTEMİYORUM"

Bir başka eylemde Google konferasında yaşandı. Bir Google mühendisi, toplantıda Filistin'e destek amacıyla "Soykırıma destek veren teknolojiyi üretmek istemiyorum" diyerek işinden istifa etti.

"Sisi bir hain ve ajandır. Ey Sisi senden korkmuyorum!"

Mısırlı polis memuru Abdul Cevvad Muhammed, İskenderiye şehrinde Filistin bayrağı sallayarak rejim lideri Sisi'ye seslendi. Muhammed, polis tarafından dövülerek gözaltına alındı.

"Filistin özgür olacak"

İngiltere'de bir anaokulunda yemek saati sırasında küçük bir kız Filistin'in özgürlüğü için sloganlar atmaya başladı, yemek yiyen arkadaşları da ona eşlik etti.

Japon Furusawa sessiz eylemleriyle Gazze'ye destek için ses veriyor

Furusawa Yusuke, protesto için başkentte bazı ünlü markaların mağazaları ile ABD ve İsrail'in Tokyo Büyükelçilikleri ve Japonya Dışişleri Bakanlığı gibi binaları tercih ediyor.

Kur'an-ı Kerim yakan küfür kuduzu İsveç'e teslim edildi Kur'an-ı Kerim yakan küfür kuduzu İsveç'e teslim edildi

Günlük mesaisi sonrası bu tanınmış binaların önüne gelen Furusawa, "Gazze soykırımını durdur" yazılı pankartı havaya kaldırırken "Ateşkes" yazılı pankartı da boynuna asıyor.

Yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda sessizce yalnız başına bekleyen Furusawa, kent halkının nazarıdikkatini Gazze'deki katliama çekmek istiyor.

Protestolarını, kar yağışı dahil sert kış koşullarında bile aksatmayan Furusawa, sessiz gösterilerinden kareleri, sosyal medya hesabından yayımlıyor.

Editör: Abdulkerim Kiracı