Ermenistan’ın yeni silah tedarikçisi Hindistan

Ermenistan’ın yeni silah tedarikçisi Hindistan oluyor. Hindistan, Ermenistan’a çok sayıda silah sisteminin ihracatını içeren anlaşma imzaladı.

Dünya 30.09.2022, 21:09 30.09.2022, 21:31
Ermenistan’ın yeni silah tedarikçisi Hindistan

Hindistan, Ermenistan’a füze, roket ve mühimmat tedariki için önemli bir ihracat sözleşmesi imzaladı.

Hindistan Hükümeti, bu ayın başlarında Ermenistan’a silah ve mühimmat tedariki için bir dizi sözleşme imzalamak amacıyla G2G anlaşması imzaladı.

Söz konusu anlaşmanın, Hindistan Ordusu’nda halihazırda hizmette olan yerli Pinaka çok namlulu roketatarların ilk ihracatını içerdiğini söyledi. Pinaka, Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü (DRDO) tarafından tasarlandı ve Hindistan’daki özel sektör şirketleri tarafından üretildi. Hint Ordusu, kısa süre önce altı ek Pinaka alayı için sipariş verdi ve ayrıca arttırılmış menzilli roketleri test ediyor.

Hindistan ayrıca, paket anlaşma kapsamında Ermenistan’a tanksavar füzelerinin yanı sıra bir dizi mühimmat da sağlayacak. Ayrıca Swathi radarları da Ermenistan’a ihraç edilecek. Hint Ordusunun spesifikasyonlarına göre tasarlanan bu radarlar, gelen topçu mermilerini, havan toplarını ve roketleri izlemek ve düşman lançerlerinin kesin konumunu vermek için kullanıyor.

Pinaka ÇNRA

Hint yapımı Pinaka Çok Namlulu Roketatar Sistemi, 45 ila 60 kilometre menzile sahip roketlere sahip. Ayrıca sistem 90 kilometreye kadar menzile sahip güdümlü roketleri kullanabiliyor. Her bir Pinaka ÇNRA aracında 12 adet roket bulunuyor.

Savunma Sanayist

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü