Filipinli alim Dilabina vefat etti

On binlerce kişinin hidayetine vesile olan Filipinli Vaiz Şeyh Muhammed Dilabina, tedavi gördüğü Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki hastanede vefat etti.

Dünya 23.09.2021, 20:00
Filipinli alim Dilabina vefat etti

Bir süredir kanser tedavisi gören Filipinli Vaiz Şeyh Muhammed Dilabina, 21 Eylül Salı günü Riyad'daki İhtisas Hastanesinde vefat etti.

Vefatının ardından birçok şahıs ve kuruluş, Dilabina için taziye mesajı yayımlayarak üzüntülerini bildirdi.

Eski bir Hristiyan rahip olan Şeyh Dilabina, 30 yıl önce İslam'ın hakikatleriyle tanışarak Müslüman oldu. Müslüman olduktan sonra büyük bir aşk ve şevkle İslam'ı yaymaya çalışan Dilabina, Suudi Arabistan Krallığı'nın Batha bölgesinde bulunan Çağrı Derneği'nde 25 yıldan fazla çalıştı.

Buradaki çalışmaları sırasında özellikle gayrimüslimlere İslam'ı anlatan Dilabina, hayatı boyunca yaklaşık 30 bin kişinin hidayetine vesile oldu.

Buradaki çalışmalarının yanı sıra camilerde ve sohbet halkalarında da İslam'ı anlatan Dilabina, videolar aracılığıyla bu hizmetini sürdürüyordu.

Tedavi gördüğü hastanede son anına kadar da telefon üzerinden İslam'ı anlatmaya ve insanların hidayetine vesile olmaktan geri durmayan Dilabina, son nefesini, hayatını boyunca tekrarladığı "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden Resulullah" tevhid sözüyle verdi. 

İlkha 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü