İşgalci Yahudiler Batı Şeria’da Cenin'in ana geçiş noktasını kapattı

Filistinli mücahitlerin Tel Aviv'de düzenledikleri saldırı sonrası işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentine açılan Celeme (Gilboa) geçiş noktasının ikinci bir emre kadar kapatıldığı duyuruldu.

Dünya 08.04.2022, 12:42 08.04.2022, 12:45
İşgalci Yahudiler Batı Şeria’da Cenin'in ana geçiş noktasını kapattı

İsrail Başbakanı Bennett, başkent Tel Aviv'de düzenlenen saldırıyı gerçekleştirdiği açıklanan Filistinlinin yaşadığı işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentine açılan Celeme (Gilboa) geçiş noktasının ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu.

İşgalci İsrail’in yazılı açıklamasına göre, Başbakan Naftali Bennett, güvenlik birimlerinin başındaki isimlerle Tel Aviv'de dün iki kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı üzerine durum değerlendirmesi yaptı.

Toplantıya Savunma Bakanı, Kamu Güvenliği Bakanı, Genelkurmay Başkanı, İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet (Şabak) Direktörü, İsrail polis şefi ile Ulusal Güvenlik Konseyi ve güvenlik bürokrasisinden üst düzey yetkililer katıldı.

Başbakan Bennett'in silahlı saldırıyı gerçekleştiren saldırganın yakın çevresi, yardım edenler ve saldırı planını bilen herkese ilişkin soruşturma talep ettiği aktarıldı.

Toplantıda, Tel Aviv'deki saldırıyı gerçekleştiren Filistinlinin yaşadığı işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentine giriş-çıkışın sınırlandırılması için İsrail ile bölgedeki en yoğun trafiğe sahip Celeme (Gilboa) geçiş noktasının ikinci bir emre kadar kapatılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

İsrail son üç hafta içinde 13 Yahudi’nin hayatını kaybettiği dört saldırıya sahne olmuştu.

İşgalci Yahudi polisi, sabah saatlerinde işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentinden bir Filistinliyi öldürdüğünü duyurdu.

Yorumlar (0)
24
açık
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:32
Güneş 06:08
Öğle 13:13
İkindi 17:02
Akşam 20:08
Yatsı 21:38
Günün Karikatürü Tümü