Yunanistan ile Suudi Arabistan arasında enerji ve teknoloji alanında iş birliği

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Atina'da yaptığı görüşmede, Yunanistan ve Suudi Arabistan'ın yenilenebilir enerji konusunda bir anlaşma imzalayacaklarını açıkladı. Selman, teknoloji ve güvenlik alanlarında yapılacak olası anlaşmalar hakkında da görüşeceklerini bildirdi

Dünya 27.07.2022, 10:15
Yunanistan ile Suudi Arabistan arasında enerji ve teknoloji alanında iş birliği

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bin Selman'ın ikili görüşmesinin ardından iki ülke heyetleri bir araya geldi.

Selman yaptığı görüşmede, Yunanistan ve Suudi Arabistan'ın yenilenebilir enerji konusunda bir anlaşma imzalayacaklarını açıkladı.

Görüşmelerde, yeşil enerji alanında iş birliğiyle Suudi Arabistan'ın Avrupa'ya Yunanistan üzerinden elektrik transferi imkanları da ele alındı.

İki ülke arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İş birliği Anlaşması imzalanırken; enerji, savunma, yatırım, sağlık, kültür, spor, bilim ve teknoloji alanlarında iş birliğini öngören anlaşmalar yapıldı.

Ziyaret kapsamında iki ülkenin ilgili kurum temsilcileri, Asya ve Avrupa arasında veri transferini Suudi Arabistan ve Yunanistan üzerinden sağlaması hedeflenen denizaltı kablo bağlantı projesi "Doğudan Akdeniz'e Veri Koridoru" (East to Med data Corridor) için de imza attı.

Yorumlar (0)
24
gök gürültülü hafif yağmurlu
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak 04:29
Güneş 06:06
Öğle 13:14
İkindi 17:03
Akşam 20:11
Yatsı 21:41
Günün Karikatürü Tümü