Ebu Ubeyde, video kaydıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kemalist ilkeler ve onun artığı iş görmez yasalar, suça teşvik ediyor! Kemalist ilkeler ve onun artığı iş görmez yasalar, suça teşvik ediyor!

Gazze'de halen dışarıdan destek olmadan savaşıyoruz. Halkımız hala yiyecek ve ilaç olmadan direniyor. Mücahitlerimiz 9 aydır savaşarak düşman ordusunu bozguna uğratıyor.

Ebu Ubeyde, sözlerini şöyle sürdürdü:

24 taburumuzun tamamı, tüm direniş gruplarıyla birlikte Gazze Şeridi’nin dört bir yanında savaştı ve düşmanı bozguna uğrattı. Gazze'de ne hırsızlar gibi evlerde barikat kuran askerlere ne de zırhlı araçların arkasına saklanan subaylara yer var. Gazze'de Tiger tankı ya da kaybedilen bir savaşta para için savaşan paralı askerlere yer yokt, hepsi buradan ya ölü ya da yaralı olarak ayrılacaklar.

Refah savaşı ve mücahitlerimizin Şucaiyye'de ve diğer yerlerde yaptıkları, direnişimizin gücünün ve düşmanın başarısızlığının ve yenilgisinin kanıtıdır. Düşman Gazze Şeridi'ne girdiği her yerde ağır darbeler aldı ve almaya devam ediyor. Gazze Şeridi’nin merkezinde bulunan ve Netzarim adı verilen koridor bir korku ve cinayet koridoru olacak. Mücahitlerimizin savaşma ve karşı koyma yeteneği, işgalci İsrail’in suçları ve yok ediciliği karşısında daha da güçlendi. Kassam Tugayları’nın insan gücü çok iyi durumda. Savaş sırasında binlerce yeni savaşçıyı aramıza katmayı başardık. Binlerce savaşçımız gerektiğinde düşmanla karşı karşıya gelmeye hazır. Topraklarımızın dört bir yanında işgalci İsrail ile yüzleşmek için savunma yeteneklerimizi güçlendirdik.

Ebu Ubeyde, İzzettin el-Kassam Tugayları savaşçılarının, düşmanın savaş tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş bir yoğunlukta sivillerin üzerine yağdırdığı bombalar ve füzeler de dahil olmak üzere kullandığı silahlardan geriye kalanların çoğunu dönüştürebildiğini de sözlerine ekledi.

Ebu Ubeyde, son olarak “Elimizde doğru zaman geldiğinde açıklayacağımız belgeler var. Bu belgeler Şin-Bet'e (İsrail İç İstihbarat Servisi/Şabak) ve düşmanın (İsrail) güvenlik sistemine yönelik karmaşık bir stratejik aldatmacayı nasıl gerçekleştirdiğimizi gösterecek. İşgalci İsrail’in 7 Ekim'deki başarısızlığına ilişkin istihbarat belgeleri, daha sonra açıklayacaklarımızın çok küçük bir kısmını ortaya çıkaracak” ifadelerini kullandı.