Geç kalınmış bu talimat tüm okullarda verilmeli

Okul müdürü Haydar Akın’ın erkek-kız öğrencilerinin ayrı oturması yönündeki talimatı sayha sayha yayılmalı, tüm il ve ilçelerdeki okullarda verilmeli.

Eğitim 26.03.2022, 14:59 26.03.2022, 15:05
Geç kalınmış bu talimat tüm okullarda verilmeli

Bursa'da erkek öğrencilerle kız öğrencilerin birlikte oturmaması için Müslümanca bir tavır göstererek talimat veren Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Okul müdürüne açılan soruşturmanın ardından Müslümanlar tepki göstermiş ve hala okulların laik rejimle yönetilmekte olduğuna dair eleştirilerde bulunmuştu.

Çökmekte olan Kemalist rejimin çatırtıları gelirken, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bir imamhatip lisesinde de "kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim görmesi" yönünde öğretmenlere talimat verildiği ileri sürüldü. Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Halil Kantarcı Anadolu Lisesi'nde okul müdürlerinin, "kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim görmesi" yönünde öğretmenlere talimat verdiği ileri sürüldü.

Bu talimatların artması ve laik anlayışın tamamen kaldırılması için Müslümanların birlik olması ve verilen talimatları desteklemesi gerekiyor. Geç kalınmış bu talimat artık tüm il, ilçe ve köylerde verilmelidir.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü