Yaşlı kadının boğazını sıkıp küfür eden CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Torba yasadaki ilaç düzenlemesi endişelendiriyor: Bakanlık kontrolü bırakıyor! Torba yasadaki ilaç düzenlemesi endişelendiriyor: Bakanlık kontrolü bırakıyor!

Bugün de Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,

"En ufak aykırı ses duyunca karşısındakinin gırtlağına çöküyorlar. Büyükçekmece'de Yaşlı teyzeye vurdular ve bir de gırtlağına sarıldılar. Basın mensubunu yere yatırıp dövmeye kalktılar. Hani bunlar basına saygılıydı. Gırtlağına sarıldığınız bu millet size sandıkta cevabı verecektir. Kadınlar size ettiğiniz hakaretlerin hesabını soracaktır. Hem kadın hakları diyeceksiniz hem de yaşlı kadına saldıran edepsize hiçbir tepki göstermeyeceksiniz. Basın özgürlüğü deyip hem de militanlarınıza linç ettireceksiniz. bu aynı zamanda faşizmdir." dedi.

Bu millet artık sandıkta cevap vermekten yoruldu. Millet kendi görevini en güzel şekilde yerine getirirken, bir de belediye başkan yardımcısından dayak yiyor ve mükafat olarak da uyuzlaşmış hukuk sistemi eliyle başkan yardımcısı serbest bırakılıyor. Millet artık tam manasıyla İslami bir yönetim biçimi istiyor. Kimsenin kimsede hakkının bırakılmadığı, bakanla vatandaşın aynı seviyede olduğu bir adalet sistemi istiyor.