Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Sebilürreşad Kültür ve Sanat Merkezi açılış programında konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan emperyalizm tepkisin dile getirirken ayrıca "Gençlerimizi internet mecralarındaki birtakım platformların sanal dünyalarına hapsederek sahip oldukları büyük medeniyet birikiminden mahrum bırakmak isteyenlere aradıkları fırsatı vermeyeceğiz" dedi.

"SAPKIN AKIM' ÇABALARINI BOŞA ÇIKARACAĞIZ"

Erdoğan konuşmasında verdiği şu mesajlarla dikkat çekti:

Ruhunu kaybetmiş bir milletin cesetten ibaret kalacağı anlayışıyla kültürümüzün köklerine inen her çabayı desteklemek görevimiz. Medeniyet yolculuğumuzu işaret taşlarını yaşatmak konusunda daha hassas olmamız gerektiği anlaşılıyor.

Öz yurdunda garip Müslümanlar: İsrail'i eleştirdikleri için işten çıkartıldılar Öz yurdunda garip Müslümanlar: İsrail'i eleştirdikleri için işten çıkartıldılar

Gençlerimizi internet mecralarındaki birtakım platformların sanal dünyalarına hapsederek sahip oldukları büyük medeniyet birikiminden mahrum bırakmak isteyenlere aradıkları fırsatı vermeyeceğiz.

Son dönemde iyice hız kazanan; çocuklarımızı inancından, cinsiyetinden, kültüründen, benliğinden, ailesinden kopartarak küresel sapkın akımların esiri yapma çabalarını mutlaka boşa çıkaracağız.

"MİLLET OLARAK ANAHTARIMIZI YANLIŞ YERDE ARIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hoca gece vakti sokak lambasının altında bir şeyler aramaktadır. Bunu gören komşuları yanına gelip hocaya 'Hayırdır ne arıyorsun? Biz de yardımcı olalım.' der. Hocanın 'Anahtarımı kaybettim, onu arıyorum.' demesi üzerine hep birlikte etrafı aramaya başlarlar. Anahtar bir türlü bulunamayınca komşularından biri hocaya 'Anahtarı burada kaybettiğine emin misin?' diye sorar. Hoca uzaktaki araziyi gösterip 'Anahtarımı aslında orada kaybettim.' der. Komşuları şaşkın ve öfkeli bir şekilde hocaya 'Öyleyse neden bizi burada boşuna aratıyorsun?' diye sorar. Hoca sakin bir şekilde cevabı verir: 'Çünkü orası karanlık.' Millet olarak biz de kaybettiğimiz anahtarı son 2 asırdır aydınlanma sandığımız bir yerde arıyoruz." dedi