Filistin, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'ye yardım için 10 bin gıda paketinin dağıtılacağını duyurdu.

Filistin Zekat Fonu Genel Müdürü Halid el-Hallaf, AA muhabirine, Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen "Acılarını Dindirin" kampanyası konusunda bilgi verdi.

Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Hatim el-Bekri'nin başkanlığında bir heyetle 18 Mart'tan bu yana Suriye'nin başkenti Şam'da olduğunu belirten Hallaf, 10 bin gıda paketinin depremzedelere dağıtımına başlandığını duyurdu.

Hallaf, "Ramazanda bir ailenin ihtiyaç duyacağı gıdaların bulunduğu 35 dolar değerinde paketler hazırladık. Lazkiye'de Filistinli mültecilerin bulunduğu Raml Kampı'ndan başlayacak dağıtım, sonrasında depremden etkilenen diğer alanlarda devam edecek." dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Filistin'de 9 Şubat'ta "Acılarını Dindirin" kampanyası başlatıldığına dikkati çeken Hallaf, Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için yaklaşık 8 milyon şekel (yaklaşık 2 milyon 200 bin ABD doları) toplandığını belirtti.