BAŞÖRTÜLÜLERE FAHİŞE VE ŞEREFSİZ DİYEN KEVAŞE: AZ BİLE, DÖVERDİM!

1999'da Başörtülülere 'Fahişe' diyen Fatih Altaylı Meclis Darbe Komisyonu'ndaki açıklamasında özür dilemediği gibi "yanımda olsalardı döverdim" dedi.

Siyaset 25.10.2012, 15:43 25.10.2012, 15:46
 BAŞÖRTÜLÜLERE FAHİŞE VE ŞEREFSİZ DİYEN KEVAŞE: AZ BİLE, DÖVERDİM!

1999'da Başörtülülere 'Fahişe' diyen Fatih Altaylı Meclis Darbe Komisyonu'ndaki açıklamasında özür dilemediği gibi "yanımda olsalardı döverdim" dedi. Altaylı, 1999 yılında Radyo D'de türbanlı öğrencileri için ağır hakaret içeren sözlerine ilişkin, o dönemde Gölcük depremi olduğunu ve bir grup başörtülünün '7.4 yetmedi' pankartını açmasına çok sinirlendiğini söyledi. "Yanımda olsaydılar döverdim" diyen Altaylı, o depremde birçok tanıdığı insanı kaybettiğini bu nedenle o sözleri söylediğini ifade etti.

Kim diyor bunu Altaylı, hani o kıçına şişe “kaçırdığı!” için 1990’lı yıllarda hastanelik olan ve eşiyle beraber grup skandalı magazin basınında günlerce yeralan Altaylı diyor. Bakmayın hangi Altaylı diyor, hani Doğan’ın emri altında çalışırken Müslümanlara karşı öfkesini ve kinini gazetecilik kılıfı arkasına sığınarak kusan 28 Şubat’ın medya aktörü Altaylı diyor. Hangi Altaylı diyor derseniz şimdilerde Konu Mankeni olarak ortalıkta gezip ipe sapa gelmez söz ve beyanlarla “demokrat” ayaklarına yatan Altaylı diyor. Biz ne diyoruz, diyecek sözümüz yok sadece nasihatimiz var Altaylı’ya “dikkat et gene kıçına şişe kaçmasın.”

Fatih Altaylı o dönem ne söylemişti?

Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Radyo D'de yaptığı Bab-ı Ali Yokuşu isimli programda gazete haberlerini okuyan Fatih Altaylı, Hürriyet gazetesinin manşetini okuduğu sırada Marmara Üniversitesi önünde bekleyen başörtülü öğrencilere hitaben, "Fa..., aşağılık şer...ler" diye saldırıda bulunup öğrencilerle ilgili aynen şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir kadın var orada (Hürriyet gazetesinin manşetinde yeralan başörtülü öğrenciyi kastederek) kadın olduğunu da hiç zannetmiyorum. Bu büyük ihtimalle bir fahişe! Bir pankart açmış, öğrenci değil o, buraya getirilmiş bir fahişe!  Üniversite önünde eylem yapanların arasında bakıyorum da öğrenci yoktur. Belki bir iki tane. Bunlar kevaşe kevaşe. Toplanmışlar oraya ellerinde "7.4 yetmedi mi?"pankartı. Bunlar şeytana tapanlar. Satanistler ve şeytanla işbirliği halinde oraya toplanmışlar. Bunları odunla döveceksin. Zaman zaman kimi askerlerin gereksiz çıkışlar yaptıklarını düşünürdüm ama bunlar hiç gereksiz değilmiş. Bu aşağılık köpek sürüsüne az bile yaptıkları. Bunlara daha örgütlü çıkışlar yapmak lazım. Bunlara balans ayarı lazım; balans ayarı. Bunları takacaksınız rot balans makinesine döndüre döndüre balans yapacaksınız; aşağılık şerefsizler!"

Eee, müslümanlar sustukça bunlar böyle kudurur işte. Ahmet Altan’la başlayıp Fazıl Say ve Nişanyanla devam eden, İslâm’a ve Müslümanlara hakaret furyası Fatih Altaylı’yla yeni bir sürece girdi. Bakalım Müslümanlara sövme sırası kimde?

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Ocak 2023
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:58
Akşam 18:22
Yatsı 19:45
Günün Karikatürü Tümü