Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan İsmailağa Cemaati'nin 94 yaşındaki şeyhi Hasan Kılıç Hazretleri, 22 Nisan'da vefat etmişti.

Vefatı mütedeyyin kesimde büyük üzüntüye neden olan Kılıç'ın cenazesi, 23 Nisan Salı günü ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nden kaldırılarak Sakızağacı Şehitliği'nde toprağa verilmişti.

Kılıç'ın cenaze namazına başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasi isimlerin yanı sıra çok sayıda kişi katılırken, İsmailağa Cemaati'ne taziye ziyaretlerinde ve mesajlarında bulunuldu.

Heniyye'den taziye ziyareti

Taziye ziyaretlerinin bir tanesi de Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye tarafından yapıldı.

İstanbul'da bulunan Heniyye, İsmailağa Cemaati'ne yaptığı taziye ziyareti ile Hasan Kılıç Hazretleri için başsağlığı dileklerinde bulundu.

İsmail Heniyye’ye teşekkür

Taziye fotoğrafları İsmailağa Cemaati'nin Twitter (X) hesabından paylaşıldı.

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Hasan Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerimiz için tâziyelerini bildirmek üzere İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfımızı ziyaret etti.

Hocalarımız, tâziyelerini bildiren İsmail Heniyye’ye Kudüs davası ve ümmet-i Muhammed’in birlik ve beraberliği yolunda sadakat ve hizmetlerine yönelik şükranlarını bildirdiler.

Çürütülen iftiralara karşı Hamas’tan açıklama Çürütülen iftiralara karşı Hamas’tan açıklama

Ziyareti için İsmail Heniyye’ye teşekkür ediyor, başta Kudüs ve Gazze olmak üzere yeryüzünde zulüm altında bulunan tüm coğrafyaları en kısa zamanda salâha kavuşturmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ediyoruz."

Erdoğan ile Heniyye bir araya gelmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Nisan'da Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'yi Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etmişti.

Gazze'deki son durumun değerlendirildiği görüşmede iki lider, Gazze'ye yapılan yardımlar ile ateşkesin tesisi için atılacak adımları da ele almıştı.