Ak Parti’den kültürel iktidar yolunda dev adım (!)

​​​​​​​İstanbul Beyoğlu’nun tarihi semti Zürafa Sokak dönüşümüne ilişkin basın toplantısı düzenleyen Başkan Haydar Ali Yıldız, "Bu sokaklar bundan sonra genel evlerin değil, Kültür Sanat Merkezi’nin önemli noktalarından olacak" dedi.

Hayat 20.12.2021, 20:45 20.12.2021, 20:59
Ak Parti’den kültürel iktidar yolunda dev adım (!)

Beyoğlu’nun tarihi semti Karaköy’deki Zürafa Sokak’ın dönüşümüne ilişkin Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Yıldız “Pandemi nedeniyle iki yıldır kapalı olan ve genel evin bulunduğu Zürafa Sokak’taki evleri bugün itibariyle Kültür Sanat Merkezi haline getireceğiz. Zürafa Sokak, Alageyik Sokak ve Kadem Sokak eski fonksiyonundan arındırılarak Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet verecek” dedi.

“Kültür ve Sanat Merkezi’nin Önemli Noktalarından Olacak”

Beyoğlu’nun tarihten bugüne farklı kültürlerin merkezi olduğunu söyleyen Başkan Yıldız, şunları söyledi: “Bu proje hayata geçirdiğimiz en önemli çalışmalardan biri olacak. Bu sokaklar bundan sonra genel evlerin değil, Kültür Sanat Merkezi’nin önemli noktalarından olacak.”

“Dönüşüm Tamamen Hak Sahiplerinin Sorumluluğunda”

Gelişen dünyayla Zürafa Sokak’ın daha 'modern' daha 'çağdaş' bir şekilde dünyaya hitap edeceğini belirten Yıldız, "Gönül arzu eder ki en kısa sürede bu sokak istediğimiz seviyeye gelsin. Biz sokağa fonksiyon yüklüyoruz. Herhangi oluşmuş bir proje yok. Kamulaştırma söz konusu değil. Buranın dönüşümü tamamen hak sahiplerinin sorumluluğunda” diye konuştu.

NTV

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:20
Akşam 19:00
Yatsı 20:19
Günün Karikatürü Tümü