Pençe-Kilit’te 5 askerimiz şehit oldu: Operasyonlara hız verildi

5 askerimiz, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK ile çıkan çatışmada şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit bölgesinde operasyonlara hız verildiğini açıkladı.

Hayat 25.05.2022, 08:33 25.05.2022, 08:40
Pençe-Kilit’te 5 askerimiz şehit oldu: Operasyonlara hız verildi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) dün öğle saatlerinde yapılan açıklamada çatışmada 3 askerimizin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı belirtilmişti.

Daha sonra yapılan açıklamada ise hastaneye kaldırılan 2 askerin de şehit düştüğü bilgisi paylaşıldı.

Şehit olan Piyade Teğmen Abdulkadir Güler (28), Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya (28), Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan (24), Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay (25) ve Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli’nin (25) acı haberi ailelerine ulaştırıldı. Şehit askerlerden Cankaya ve Doğan’ın nişanlı olduğu öğrenildi. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, bölgedeki operasyonlara hız verildi. Yoğun yağış ve sis ile yer yer kum fırtınasına rağmen devam eden operasyonlar sırasında komandoların, bir grup teröristi mağarada sıkıştırdıkları öğrenildi. Mağara çevresinde çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Bakan Akar ve komutanlar sınırda

TSK’nın bölgedeki misilleme operasyonlarının karadan ve havadan devam ettiği belirtilirken, bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre gelişmenin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile sınır hattına gitti.

Pençe-Kilit bölgesinde operasyonlara hız verildi

Milli Savunma Bakanlığının teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerin şehit olduğunu açıkladığı Pençe-Kilit bölgesinde operasyonlara hız verildi.

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, yoğun yağış ve sis ile yer yer kum fırtınasına rağmen devam eden operasyonlar sırasında komandolar bir grup teröristi bir mağarada sıkıştırdı. Komandoların "teslim ol" çağrısına teröristler ateşle karşılık verdi. Mağara çevresinde çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Öte yandan teröristlerin düzenlediği saldırının ardından sınır hattına giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile temaslarına devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü