İngiltere’de 2021 yılında kurulan ve “aşırı sağ” olarak nitelenen National Housing Party'den Pat McGuinness, yayınlandığı videosunda ülkede artan İslam karşıtlığına dikkat çekerek bu öfkenin yanlış hedefe yöneltildiğini söyledi. McGuinness, "Herkes Müslümanlardan nefret ediyor şu anda, değil mi? Bunu yapmaya hakkınız var tabii, sizi 'politik doğruculuk'la suçlayacak değilim. Ancak bu, yanlış yönlendirilmiş bir enerji, tamamen bir israf ve çok da haksız bir durum. Çünkü ülkeyi mahvedenler onlar değil," dedi.

McGuinness'e göre İngiltere'nin içinde bulunduğu ekonomik ve kültürel çöküşün sorumlusu Müslümanlar değil, Frankfurt Okulu'ndan kaynaklanan ve medyanın da desteğiyle yayılan Yahudi kökenli fikirler.

McGuinness’e göre İngiltere'nin bazı bölgelerinin yıkımından, okullara transseksüelliğin sokulmasından, beyaz karşıtı gündemin medyada yayılmasından, kiliselerin yok edilmesinden, Hristiyanlığın toplumdan silinmesinden, para sistemini kontrol edip ülkeyi trilyonlarca sterlin borca sokmasından, polis, ordu ve hukuk sisteminin zayıflatılmasından Müslümanlar sorumlu değil. Tüm bu sorunların kökeninde Frankfurt Okulu'ndan kaynaklanan Yahudi fikirler olduğunu iddia ediyor. Konuşmacı, medyada sürekli olarak Müslüman karşıtlığı pompalanırken asıl tehlikenin göz ardı edildiğini vurguluyor.

Filistin eylemleri İngiltere'de de yayılıyor Filistin eylemleri İngiltere'de de yayılıyor

McGuinness konuşmasının sonunda insanları gerçek düşmanı görmeye ve uyanmaya davet etti.