İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu (NHS İngiltere), 18 yaş altı çocuklarda cinsiyet değişimi için kullanılan ve ergenliğin fiziksel değişimini duraklatan ‘ergenlik engelleyici’ ilaçların artık rutin bir şekilde reçete edilemeyeceğini duyurdu.

Ergenliğin fiziksel değişimlerini duraklatan bu ilaçlarla ilgili daha önceki yıllarda yapılan bağımsız raporları da yayımlayan NHS İngiltere, “Bazı kişilerin cinsiyet uyumsuzluğu yaşamasının nedeni tam olarak anlaşılamamıştır ve cinsiyet kimliğinin gelişiminin çok faktörlü olması ve hem biyolojik hem de sosyal faktörlerden etkilenmesi muhtemeldir.” ifadelerini kullandı.

"Klinik kanıta dayanmalı"

İsveç'te başörtülü olduğu için işten çıkarılan kadına tazminat ödenecek İsveç'te başörtülü olduğu için işten çıkarılan kadına tazminat ödenecek

İngiltere Sağlık Bakanı Victoria Atkins “Çocuklarımızın sağlığını ve refahını bu kadar derinden etkileyen tedavi, her zaman klinik kanıtlara dayanmalıdır. NHS İngiltere'nin bugün çocuklara yönelik ergenlik engelleyici ilaçların rutin reçetesine son verme kararını memnuniyetle karşılıyorum.” dedi.