İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sert açıklamalarının ardından Türkiye'yi "İran'dan sonra dünyadaki en büyük terörist destekçisi ülke" olarak nitelendirdi.

Türkiye İsrail'e 52 üründe ihracata kısıtlama getirdi Türkiye İsrail'e 52 üründe ihracata kısıtlama getirdi

Katz, X'te yaptığı paylaşımda, liderinin Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan cumhuriyet için bir "utanç" haline geldiğini ve Erdoğan'ın Hamas'a verdiği desteğin onu "tarihteki en büyük zalimlerden ve antisemitlerden biri" yaptığını söyledi.

Israel Katz yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

HAMAS'ın Yahudilere ve İsrail Devleti'ne karşı işlediği cinayetlere ve cinsel suçlara @RTErdogan 'ın verdiği destek, onu tarihteki en büyük zalimlerden ve antisemitlerden biri, ülkesini de İran'la birlikte dünyadaki en büyük terör destekçisi haline getirmektedir. Modern Türkiye'nin babası Kemal Atatürk tarafından kurulan cumhuriyet için ne büyük bir utanç.

Ekran Görüntüsü 2024 03 10 004305

Erdoğan daha önce İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'yu Adolf Hitler gibi otoriter liderlerle kıyaslamış ve Türkiye'nin Hamas'ı "terörist" bir örgüt olarak adlandırmayı reddettiğini söylemişti.