İstanbul'da bir aile, 6 yaşındaki otizmli çocuklarına eve gelen psikolog tarafından şiddet uygulandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İstanbul'da otizmli bir çocuğun eğitim için eve gelen psikolog tarafından darp edildiği iddia edildi.

4 çocuklu Koşar ailesinin en küçük üyesi 6 yaşındaki Mustafa’ya, 2 yaşındayken otizm tanısı konuldu.

Otizm alanında önde gelen vakıflardan birinde 3 yaşından beri eğitim alan Mustafa, eğitmeniyle burada tanıştı.

NTV’nin haberine göre, yüksek lisansa başlayacağı için kurumdan ayrılan eğitmen, pandemi sürecinde Mustafa’ya evinde özel eğitim vermeye başladı.

Son zamanlarda çocuğunun davranışlarında değişiklik olduğunu farkeden aile çareyi odaya gizli kamera yerleştirmekte buldu.

26 Ocak Perşembe günü yapılan dersin ardından görüntüleri izleyen aile, İ.A.'nın çocuklarına şiddet uyguladığını görünce suç duyurusunda bulundu.

Kocaeli'de çıkan bıçaklı ve silahlı kavgada 1 kişi öldü Kocaeli'de çıkan bıçaklı ve silahlı kavgada 1 kişi öldü

İ.A ise, eğitimlerin katı kurallar dahilinde olduğuna vurgu yaparak iddiaları yalanladı.

Yaşadıklarını anlatan anne Özgül Koşar, otizmli çocukların eğitime dirençli olduğu için ağlama seslerini dikkate almadıklarını söyledi. Son zamanlarda çocuğun derse girmemek için direndiğini dile getiren Koşar, "Yavaş yavaş şüphelenmeye başladım, eşime bu yönde baskılarım oldu. Göremiyorum, bilemiyorum. Mustafa bizi itmeye başladı. Farklılıklar fark ettik. Öğretmeni ona bir şey anlatmak için uzandığında da siper aldığını görünce iyice kanaat getirdik." dedi.