Bayrampaşa'da kiracısının kapısını baltayla kıran ev sahibinin yargılandığı davada, ev sahibine "silahla konut dokunulmazlığını ihlal" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. 

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 94 yaşındaki tutuksuz sanık Naim Akgün katılmadı. Sanığın avukatı İsrafil Altun ile tanık olan oğlu İhsan Akgün salonda hazır bulundu.

Tanık İhsan Akgün beyanında, davaya konu dairenin de bulunduğu binayı yaptıran babasının, 4 çocuğuna 4'er daire verdiğini ifade ederek, söz konusu dairenin tapusunun kendi üzerine olduğunu söyledi.

Oğul Akgün, "Babam bu dairenin tapusunu bana vermeden önce daireyi 3 Suriyeliye kiraya vermiş. Daha sonra o evde 15-20 kişi kalmaya başlayınca mahalleli rahatsız oldu. Babam bunu kaldıramadı. Evde oturanlar gittikten sonra sadece kırılan kapıyı gördüm. Olaydan önce kiracıları icra yoluyla çıkarmaya çalıştım. Olaydan sonra Bayrampaşa Belediyesi bu kişilere ev konusunda yardımcı olunca evden çıktılar" dedi.

Sanık Naim Akgün'ün avukatı İsrafil Akgün de müvekkilinin yaşı itibarıyla bir anlık öfkeyle olayı gerçekleştirdiğini anlatarak, müvekkili hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

Mahkeme, baltayı silah olarak değerlendirip sanık Akgün'ü "silahla konut dokunulmazlığını ihlal" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Heyet, sanığın sabıkası olmaması ve verilen ceza miktarını dikkate alan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Buna göre sanık 5 yıl içinde herhangi bir suç işlemezse hakkındaki bu dava düşecek, aksi takdirde cezasını çekecek.