Kızılay Başkanı Kerem Kınık, ülke genelinde vatandaşları kan bağışına çağırdı. Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem sebebiyle ülke genelindeki kan stoklarının bölgelere gönderildiğini belirten Kınık, yeni kan ihtiyacının doğabileceğini belirtti.

Türkiye'nin doğusu gece yarısı depremle sarsıldı. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremle birlikte Kızılay teyakkuza geçti ve kan stoklarını deprem bölgelerine göndermeye başladı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, ülke genelinde vatandaşları kan bağışına davet ettiğini söyledi. Kınık "Kan ihtiyacımız olacak, yaralılar artacaktır. Ülke genelinde batı ve kuzey bölgelerinden sevkiyat yapıyoruz ama gün ışımasıyla birlikte kan bağışı yapılabilir. Kanver.org sitesini vatandaşlarımız ziyaret etsinler, en yakın lokasyonu görebilirler. 18-65 yaş arası sağlıklı bireyleri bekliyoruz" dedi.

Kocaeli'de çıkan bıçaklı ve silahlı kavgada 1 kişi öldü Kocaeli'de çıkan bıçaklı ve silahlı kavgada 1 kişi öldü

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nden çağrı:

"Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve pek çok yerde etkisi görülen deprem nedeniyle bölgede bulunan yaralı vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere; Kızılay, bugün saat 11.15 itibariyle Rektörlüğümüz giriş alanında kan bağışı kabulüne başlamıştır. Tüm mensuplarımızın katılım ve desteklerini bekliyoruz. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü."