Belarus Devlet Başkanı Alexander Lukaşenko, ülkenin savaşa hazırlandığını, bunun için gerekli hazırlıkların yapıldığını ve birliklere çeşitli türde silahların tedarik edildiğini söyledi.

Lukaşenko "Savaşa hazırlanıyoruz, bu konuda açık konuşuyorum. 'Barış istiyorsanız, savaşa hazırlanın' - bunu ben icat etmedim. Çok doğru bir söz" dedi.

Almanya'da Müslüman karşıtı nefret suçları iki katına çıktı! Almanya'da Müslüman karşıtı nefret suçları iki katına çıktı!

Lukaşenko'ya göre ülkede ilgili birimlerin gerekli eğitimi devam ediyor, birliklere çeşitli silah ve teçhizat tedarik ediliyor. "Eğer birileri oradan [dost olmayan ülkelerden] bizi eleştirirse, bilin ki biz doğru olanı yapıyoruz. Eğer orada bizi övmeye başlarlarsa, sorun var demektir," dedi Belarus lideri.

Devlet Başkanı Belarus'un kimseyi tehdit etmediğini vurguladı. "Kimseyi tehdit etmemize gerek yok. Biz başkasının toprağını istemiyoruz. Sadece bu toprağı işlemek istiyoruz," dedi Lukaşenko.

Cumhurbaşkanı daha önce de ülkede savaşa hazır bir ordu bulundurmanın önemini vurgulamış ve "barutun kuru tutulması gerektiğini" belirtmişti.