Peygamberimize hakaret ifade özgürlüğü sayıldı Peygamberimize hakaret ifade özgürlüğü sayıldı

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kocaeli Körfez ilçesinde görev yapan Metin Özcan bir mevlid töreninde ‘İslâm alimleri asıldı, hilafet kaldırıldı, medreseler kapatıldı’ şeklindeki ifadeleri ve mevcut eğitim sistemini eleştirmesi sebebiyle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' ile 'Atatürk'e hakaret' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mil-Diyanet Sen olarak uzun zamandan beri bu tehlikeli sürece dikkat çekmiş ve yetkilileri uyarmıştık. Bir din görevlisi tarihten örnekler veremeyecek ise, bozuk eğitim sistemini eleştiremeyecek ise, manevi tahribattan söz edemeyecek ise, yozlaşan ahlaktan, aileyi ve toplumu ifsat eden LGBT sapkınlığından, dizi ve sinema sektöründe yaşanan rezaletlerden bahsedemeyecek ise… Peki din görevlisi cami cemaatına, çocuklara ve gençlere ne anlatacak? Yemek tarifi mi yapacak?

1951’den beri yürürlükte olan ve Dünyada bir benzeri bulunmayan 5816 sayılı “Atatürk’ü Koruma” kanunu mağdur üretmeye ve can yakmaya devam ediyor.

Hocamızın yaptığı konuşmada Atatürk’ün adının geçmemesine rağmen adeta niyet okuyuculuğu yapılarak mevcut kanuna muhalefetten tutuklanmıştır. Hocamız yalnız değildir. Sürecin takipçisiyiz.

Mil Diyanet Sen Genel Merkezi