Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Şimdi Türkiye Yüzyılı devri. Türkiye Yüzyılı'na da ne yakışır? Yeni bir anayasa yakışır. Yeni anayasayı da Türkiye Büyük Millet Meclisi yapacak. Bütün siyasi partilerin bu konuda sorumlu olması lazım. Bizim anayasa hazırlığı sürecimiz devam ediyor. Bu anlamda milletimizin huzuruna, takdirine bir anayasa metni çıkaracağız. Ondan sonra Meclis'imizin takdirine sunağız ve Cumhur İttifakı'yla birlikte, diğer partilerin de destekleriyle inşallah, bir uzlaşma zemini olursa bundan çok mutlu oluruz.” dedi.

Millet palyatif çözümlerden sıkıldı!

Kemalist rejim ve onun laik ilkeleri Türkiye'yi çıkılmaz bir yola soktu ve Batıcı fikirleriyle ve dinsiz anlayışıyla toplumda sarılmaz yaralar açtı. Müslümanlar olarak artık biliyoruz ki var olagelen anaysa mutlak değil ve Mutlak Fikir’den beslenmeyen anayasa da Müslümana uygun değil.

Müslümanlar olarak 100 yıldır Kemalist rejimin serbestleştirdiği ve alenî hale getirdiği fuhuş, zina, alkol, kumar, faiz, ahlaksızlık, dine hakaret, tecavüz, sapkınlık, cinsel sapkınlık, çocuk istismarı ve başıboşluktan sıkıldı, bunaldı. Artık bu rejimin dikiş tutmadığını ve palyatif çözümlerle, geçici eklemelerle rejime yama yapılarak devletin yürümeyeceğini anladı.

Kemalizm'in ekmeğine yağ süren parlamenter sistemden kurtulmak için inşa edilen Başkanlık sistemi de tam manasıyla faalleşemedi. Çünkü siyasi, iktisadi ve hukuki sahada gerçek bir yönetim fikriyle buluşamadı. Millet artık; ferdi, aileyi, kültürü, dili, dini, geleneği, ahlakı, iktisadı, bürokrasiyi, siyaseti, hukuku, eğitimi ve ilmi yeni baştan dizayn edecek ve Kemalizm ve artıklarından tamamen arınmış bir anayasa istiyor! Üstad Necip Fazıl’ın ortaya koyduğu ve Salih Mirzabeyoğlu’nun en ince ayrıntısına kadar örgüleştirdiği Başyücelik sistemi tam da milletin istediği bir sistemdir.

6-8 Ekim olayları davasında Demirtaş'ın cezası belli oldu 6-8 Ekim olayları davasında Demirtaş'ın cezası belli oldu

Yeni Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek olanlar, yaşanmaya değer bir hayat istiyorlarsa yolları orijinal fikir olan Büyük Doğu-İbda fikriyatından geçmek zorundadır.