Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, “Milli Muharip Uçak’ın portatif imalatını 18 Mart 2023’te hangardan çıkartacağız” dedi.

Togg, araç sayısını 20 bine çıkardı Togg, araç sayısını 20 bine çıkardı

Dördüncü Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022, 2. gününde Bakü’de ziyaretçileri kabul etmeye devam ediyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, 4. Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022 çerçevesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Azerbaycan ilgili”

Fuarın ilk gününden beri çok yoğun bir talep olduğunu belirten Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, “Açılıştan sonra Cumhurbaşkanı Aliyev ve ekibi bizi ziyaret ettiler, standımızdaki ürünlerle tek tek ilgilendiler. Azerbaycan bütün üst yönetimiyle bizin standımızla çok ilgilendiler. Azerbaycan gerçekten güzel bir ev sahipliğiyle, en üst düzeyde, en yüksek seviyede standımızla ilgilenmiş oldu. Onun akabinde burada misafir bulunan diğer ülkelerin genelkurmay başkanları, üst yönetimden misafirlerimiz geldi. Ürdün Genelkurmay Başkanı standımızı ziyaret ettiler. Onlar da ürünlerimizle ilgilendiler. Bir teknik gezi kurum ziyareti yapacaklarından bahsettiler. Biraz önce Bosna Hersek Savunma Bakanı misafirimizdi. Onlar geldiler, yine tek tek ürünlerimizle ilgilenmiş oldular” dedi.