Atina Belediye Başkanı’ndan bir farkı olmayan, her fırsatta Osmanlı’ya ve Müslümanların değerlerine düşmanlık yapan, İngiliz’e, Yunan’a, Fransız’a karşı saygılı olurken, Osmanlı’ya nefret kusan CHP ve onun nezdinde Atatürkçü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler." diyerek Osmanlı'yı hain ilan ederken konuşmasında Yunan'ın adını dahi geçirmedi.

Osmanlı yahut İslam olmasın da isterse Batılı ülkelerin altına manda cumhuriyeti olalım zihniyetinde olan Yunan artıklarına, Tarihçi Mustafa Armağan sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Armağan paylaşımlarında şunları dile getirdi:

“Türkiye'de niye bebek katili bir Venizelos düşmanlığı yoktur da Sultan Vahidüddin düşmanlığı vardır? Yunan palikaryalarına Anadolu'yu işgal ettiren on binlerce şehidimizin katili, nice kadınımızın namusuna tecavüz ettiren Venizelos neden kötülenmez hiç?”

“Tunç Soyer Yunan’a laf söyleyemiyor ama Osmanlı’ya hakaret ediyor. 30’lu yıllarda da İstiklal Mücadelesi filmi yaptılar ama tek karesinde yunandan bahsetmediler. Tarih kitaplarına yunanın zalimliklerini eklemediler. Biz bu dili iyi tanıyoruz.”

"Bunlar İzmir'i Yunandan değil, Osmanlı'dan kurtarmış gösteren bir tarihle beyinleri yıkadılar. Sonuç; Tunç Soyer."

“İzmir düşman işgalinden değil,

Yunan, İngiliz, Fransız, İtalyan her neyse işgalinden kurtarıldı

Neden düşmanın adı yok?”

“Saklıyorsunuz değil mi?

Bebek katili Yunan

Alçak İngiliz

Katil Fransız diyemiyorsunuz öyle mi?

SGK çalışanlarına EYT sebebiyle 3 ay fazla mesai ücreti verilecek SGK çalışanlarına EYT sebebiyle 3 ay fazla mesai ücreti verilecek

Bu Batıya toz kondurmayan dili iyi tanıyoruz Tunç Soyer.”

İzmir kurtuluyor ama Yunan'ın adı geçmiyor

“İzmir kurtuluyor ama Yunan'ın adı geçmiyor

Yunan'ın adı bile geçmeyen CHP resmi gazetesindeki 9 Eylül yazısında ise kimliği meçhul düşmanı tarif için kullanılan kelime "Onlar"

"Onlar" kim oluyor acaba?

Duyan, bilen var mı?”

9 Eylül 1929 Hakimiyeti Milliye (Ulus)

“Bir devrin yüz karası

İstiklal mücadelesinin filmini yap da tek bir karesinde dahi Yunan'dan bahsetme

Venizelos ile dost olunca artık Yunan vahşetinden bahsedilmedigi gibi ders kitaplarından olsun filmlerden olsun işgalci Yunan askeri buharlaşıvermiş.”

9 Aralık 1932 Akşam