Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eğitim Zirvesi’nde konuşma yaptı.

Konuşmada 40 gündür terörist İsrail’e karşı mücadele veren mücahit Kassam Tugayları’na “terörist” dedi.

Sosyal medya hesabından “Filistin'de mücadele eden Hamas 'in askeri kanadı #Kassam Tugaylarının % 80'ini yetim çocuklar oluşturuyor. Bu tesadüf mü? Terör ya da zulme maruz kalan toplum fertlerinin her biri terörist olmaya adaylar... Bugün savaş bölgesindeki çocuklarımızın her biri maalesef yarının terörist adayı olmaya aday bireyleri... Gerek insan eliyle gerçekleştirilen afetler gerek ise doğal afetlerin en büyük faturası çocuklarımıza çıkıyor... Bugün #YıldızTeknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen #EğitimZirvesi nde afet sonrası çocuklarımızı ve onlarla iletişimin önemini konuştuk.” diye paylaşım yapan Tarhan, gelen tepkiler üzerine paylaşımını “Filistin’de mücadele eden #Kassam Tugaylarının % 80’ini yetim çocuklar oluşturuyor. Bu tesadüf mü? Terör ya da zulme maruz kalan toplum fertlerinin her biri özellikle de en çok çocuklarımız zarar görüyor. Gerek insan eliyle gerçekleştirilen afetler gerek ise doğal afetlerin en büyük faturası çocuklarımıza çıkıyor…” şeklinde değiştirdi.

Hırka-i Şerif, dualarla ziyarete kapatıldı Hırka-i Şerif, dualarla ziyarete kapatıldı

Tarhan, gelen tepkiler üzerine "Konu bağlamından sapmış durumda, konuşma İspanya BASK, Kuzey İrlanda IRA örnekleri ile ilgili yapılan alan çalışması hakkında idi, devlet terörüne dikkat çekmek için verildi, Hamas “kuşatılmışlık duygusu” içinde vatanını korumak için şehadeti göze alan mücahidler grubudur, lütfen kimse öküzün altında buzağı aramasın" dedi.

Tarhan'ın bu ilk vukuatı değil!

Nevzat Tarhan’ın ABD, İsrail gibi işgalci ülkelere karşı mücadele veren yapılanmalara pislik atma sebebi ön görüsüzlüğü mü yoksa işgalcilere olan sempatisi mi?

Kassam Tugaylarına terörist yakıştırması yapan Tarhan, 2021 yılında da ABD’yi hezimete uğratıp ülkeden kovan Taliban için aynı sözleri kullanıyordu.

Kendi ülkesinin güllük gülistanlık olduğunu zanneden Batıcı laik Tarhan, Taliban’ın Afganistan’daki hayatını eleştiriyor, kadınların kapalı oluşuna üzülüyordu. Tarhan belli ki, Taliban’ın modern devletlerdeki gibi kadını teşhirci yapmadığı, porno sektöründe veya genelevlerde çalıştırmadığı için rahatsızlık duyuyor.

Mücahitlerden rahatsız olan Tarhan'ın bir başka paylaşımı: