Derneğin El-Ataviye şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Ataviye'den 51 gencin yaklaşık 12 gün önce Agadir kenti kıyılarından tekneyle Kanarya Adaları'na geçmeye çalıştıkları sırada kaybolduğu ve o günden beri kendilerinden haber alınamadığı belirtildi.

Açıklamada, çocuklarıyla iletişim kuramayan ve onlardan haber alamayan ailelerin, kent merkezinde her gün toplanmak zorunda kaldığı ve çocuklarının akıbetinin belirlenmesi için sorumlu birimlere müdahale etmeleri ve aramayı yoğunlaştırmaları çağrısında bulunduğu aktarıldı.

Haber alınamayan gençlerin akıbetinin ortaya çıkarılması ve ailelere gerçeklerin anlatılması için ilgili makamlara konuya derhal müdahale etmeleri çağrısı yapılan açıklamada, arkasında büyük trajediler bırakan insan kaçakçılığı ve düzensiz göç ağlarının ortaya çıkarılması için de acil soruşturma açılması ve bu suç ağlarıyla bağlantılı olan herkese en ağır cezaların verilmesi talep edildi.

Fas yönetiminden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Batı kendi ‘putunu’ da yemeye başladı: İsrail'e eleştiriyi savunan rektör baskılar karşısında istifa etti Batı kendi ‘putunu’ da yemeye başladı: İsrail'e eleştiriyi savunan rektör baskılar karşısında istifa etti