ABD basınında çıkan ve mahkeme belgelerine dayandırılan bir haberde, üst düzey bir Pentagon yetkilisinin 20 yılı aşkın bir süredir köpek dövüşü düzenlemekle suçlanarak tutuklandığı belirtildi.

Habere göre Savunma Bakanlığı'nın Komuta, Kontrol ve İletişimden Sorumlu Baş Bilgi Yetkilisi Yardımcısı olan 62 yaşındaki Frederick Douglass Moorefield Jr. tutuklandı. Yine 49 yaşındaki Mario D. Flythe de, köpek dövüşüne katıldığını itiraf ederek arkadaşı ile birlikte hayvan dövüşü girişimini teşvik etmek ve ilerletmek suçlamasıyla tutuklandı.

Mahkeme kayıtlarında, Moorefield'ın evinde köpekleri idam etmek için kullanıldığı iddia edilen takviye kablolarının yanı sıra evinde beş pitbull cinsi köpek ve Flythe'nin evinde de beş pitbull cinsi köpek bulunduğu belirtildi.

Buna ek olarak FBI, Tarım Bakanlığı ve diğer yerel ve federal kurumlar da 6 Eylül'de her iki eve baskın düzenleyerek dövüş köpeklerinin gücünü artırmak için kullanılan ağırlıklı tasmalar ve ağır metal zincirler buldu. Yetkililer ayrıca "dişi köpekleri istemsiz olarak döllemek için kullanılan bir aparat" ve köpek dövüşlerinden kaldığı belirtilen kan lekeleri bulduklarını söyledi.

Organizatörlerin köpekleri eğittikleri ve dövüşler sırasında ölmeyenleri de öldürdükleri kaydedildi.

Biden Kongre'yi beklemeden İsrail için 14 bin tank mermisini onayladı Biden Kongre'yi beklemeden İsrail için 14 bin tank mermisini onayladı