Suudi Arabistan BRICS bankasına katılıyor Suudi Arabistan BRICS bankasına katılıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eski danışmanı Abbas Galyamov i24News’a röportaj verdi… Ukrayna savaşıyla ülkenin zora girdiğini belirten Abbas, “Rus elitler”in Putin’i istifaya zorlayacağını ifade ediyor. Abbas’ın belirttiğine göre, Ruslar Putin’den korkuyorlar ama onun yönetiminden hazzetmiyorlar.

Elitlerin, Rusya-Ukrayna krizi sebebiyle ortaya çıkan durumu düzeltebilecek bir halef aradıklarını söyleyen Abbas, “Putin’in savaşı durdurmaya niyeti yok. Rusya stratejik açıdan ne yapacağını bilmiyor. Evet Rusya aktif ama ne tür eylemlere girişmesi gerektiğinden bihaber. Putin bu yüzden sürekli yüksek kademelerdeki insanların yerini değiştiriyor. Kimse ona gerçekleri söylemeye cüret edemiyor, korkuyorlar. Putin gerçekte olup bitenleri bilmiyor, yanlış bilgilendiriliyor.” diyor.

Putin’in hiçbir zaman politikacı olamadığını ifade eden Galyamov, “O hâlâ bir KGB casusu. Casuslar aldatır, özel operasyonlar tezgahlar. Kimse onun ne düşündüğünü bilemez, eğer bilirse bu onun kurguladığı operasyonu tehlikeye atar.” ifâdelerini kullandı.