Aylık Dergisi 91. Sayı Çıktı

Aylık Dergisi'nin 91. (Nisan 2012) Sayısı Çıktı. Tüm Yaysat Bayilerinde. Tükenmeden Alın!

Kültür - Sanat 27.02.2012, 21:45 01.05.2012, 16:40
Aylık Dergisi 91. Sayı Çıktı
Selâm ve dua ile...

Yeni bir Aylık Dergisi ile tekrar beraberiz...

Bu ayki kapağımızda, Yürüyen Büyük Doğu İBDA Fikriyatı’nın Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun idam cezasına çarptırıldıktan sonra, değişen kanunla birlikte “ölene kadar” ibaresiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hükmüyle; 14 senedir cezaevinde, 11 senedir tek kişilik hücrede tecrit edilmiş vaziyette ve 11 senedir “Telegram” işkencesine maruz bırakılmasını ele aldık.

Ve şöyle diyoruz: “Yeni Bir Manevî İdeal Formüle Etme; Affedemedikleri De Bu Tahammül Edemedikleri De”...

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu yeni bir nizâm teklif ediyor. İslâma Muhatab Anlayış davasını örgüleştirerek, tasavvufa, fıkha, ilme, san’ata, siyasete, hukuka; yani insanca yaşanmaya değer bir nizâmı sağlayacak olan her sahaya yeni bir bakış açısı getiriyor, bunu teklif ediyor.

Batılı ve Batıcı hayat tarzını savunanlar, o hayat tarzını benimsemediğini iddia edip kendini kandırarak zıddından yaşatan Müslümanlar ve düzenin içerisinde şahsiyetini kaybetmiş haşeratlar... Bunlar ve bunların binbir ton rengi içindeki değişimden, devrimden, ihtilâlden, inkılaptan, hülasâ hayatın kendisinden korkanlar ve bu hayvandan aşağı hayata razı olanlar... İşte Salih Mirzabeyoğlu’nun teklif ettiği nizâma ve kendisine tahammül edemeyenler bunlardır.

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun ifadesiyle “-Fikir ve idrak çapsızlığı yüzünden görünmeyen, anladım sanılan aslında ise anlaşılmayan, böylece de anlamamaktan beter bir hâlle anlaşılması gerektiği idrakını da kaybettiren ‘rahatları’ sarsmak...” Bu düzenin içerisindeki leş sürülerinden birisi olmak yahud da insan olmak, aslında bütün mesele bu rahatı rahatsızlıkta bulmak... Kapak mevzumuzu sizler için Mevlüt Koç ele alıyor.

Basından Kumandan Mirzabeyoğlu hakkında önemli söylemleri ve yazıları sizlerle paylaşıyoruz.

Baran Dergisi Yazarı Gönüldaşımız Carlos (Salim Muhammed) ile İbrahim Danacıların yaptığı söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Kâzım Albay’ın bir ABD askerinin Afganistan’da 16 Müslümanı katletmesi üzerine Baran Dergisi’nde yazdığı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Kâzım Albayrak, tarih üzerine Prof. Dr. Ziya Kazıcı ile bir söyleşi yaptı. Bu söyleşiyi dergimizde bulabileceksiniz.
Ömer Emre Akcebe, iktisat üzerine “BRIC Ülkelerinin Ekonomisi Yavaşladı” başlıklı yazısıyla sizlerle.
Kırıkkale F-Tipi Cezaevinde bulunan İsmail Uysal’ın, “Osmanlı Bozgunu Bitti” başlıklı yazısının 3. bölümünü ve Yahya Yıldırımın “Bir Hikâyenin Hikâyesi” yazısını okuyabileceksiniz.

Fatih Turplu, san’at üzerine bir yazı kaleme alıyor, yazısının başlığı “Van Gogh Sergisi Vesilesiyle Resim”...
İsmail Öztekin’in yazısının başlığı “Şeriat’ın İhyası” ve Onun Tek Nizâmı: “Başyücelik Devleti”...
Önümüzdeki ay yeni bir Aylık Dergisi’nde görüşmek üzere...
Allah’ın selâmı üzerinize olsun...

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü