ABD'nin California eyaleti Redwood City kentinde yer alan Silikon Vadisi Diyanet Merkezi'nde bir araya gelen Türk vatandaşları, Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenler ve enkaz altında kalanlar için dua etti.

Cami imamı Mahmut Alpaydın, Silikon Vadisi Diyanet Merkezi'ndeki duanın ardından yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Genelkurmay Başkanlığı'na Musa Avsever atandı Genelkurmay Başkanlığı'na Musa Avsever atandı

Alpaydın, "Devletimiz tüm kurumlarıyla, birimleriyle teyakkuz halinde. Vatandaşlarımız bu konuda çok bilinçli ve duyarlı. Ayni ve nakdi yardımlarını afet bölgesine bir an önce ulaştırmak istiyorlar. Bu anlamda bizler de halkımıza elimizden geldiği kadar rehberlik yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu yarayı hep beraber saracağız, ümidimizi kaybetmeyelim ve yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım." dedi.

Göçük altında yakın akrabalarının olduğunu dile getiren Rüveyda Yarar da "Kızım Adana'da, oğlum Hatay'da çok şükür iyiler ama hepsi dışarıda. Yakın akrabalardan Hatay'da göçük altında kalanlar var, Osmaniye'de hayatını kaybedenlerimiz var. Yapacağımız tek şey dua ve yardım. Şu an o insanların her şeye ihtiyacı var ve soğuk, zaman geçtikçe belki bu artacak, belki ölümler soğuktan olacak." şeklinde konuştu.