26 yeni fabrika ve altyapı açılışı gerçekleşti, Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ASO ( Ankara Sanayi Odası) 2. Organize Sanayi Bölgesi 26 Yeni Fabrika ve Altyapıların Açılış Töreninde katıldı ve ekonomiye dair açıklamalarda bulundu.

Siyaset 16.08.2021, 16:22
26 yeni fabrika ve altyapı açılışı gerçekleşti, Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASO ( Ankara Sanayi Odası) 2. Organize Sanayi Bölgesindeki 26 Yeni Fabrika ve Altyapıların Açılış Törenine katıldı. Erdoğan, törende gerçekleştirdiği konuşmada açılan tesisler hakkında bilgi verirken Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Açılışını yaptığımızı bu tesislerin ortak bir özelliği bulunuyor. Bu fabrikaların tamamı salgın sürecinde yatırımlarını tamamlayarak faaliyete geçmiştir.

Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen refahı artırmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

(ASO 2. OSB'de) Toplam 1 milyar 600 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçen bu fabrikalar salgın döneminde 1670 kardeşimize iş imkânı sundu.

Türkiye, kendi ülkelerine yabancıların gözünden bakan özgüven yoksunlarına rağmen ekonomide, tarımda, ticarette başarı çıtasını daha yükseğe taşımaktadır.

Bu üretim tesisleri, salgının başından beri 'yandık, bittik, battık' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevaptır.”

"İkinci çeyreği ciddi bir büyümüyle kapatacağız"

“2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyümeyi yakaladık, inşallah ikinci çeyreği de ciddi bir büyümeyle kapatacağız.

(ASO 2. OSB) Türkiye'nin kapasitesini Türk sanayisinin gücünü görmek isteyenleri sırça köşklerinden ahkam kesmek yerine, burayı ziyarete davet ediyorum.”

"Türk ekonomisi girişim ekonomisine dönüşüyor"

“Türk ekonomisi talep, üretim ve ihracat açısından dengeli bir çizgide ilerleyerek günden güne bir girişim ekonomisine dönüşüyor.

Türkiye bir taraftan ayağına vurulan prangaları parçalarken, diğer taraftan özellikle üretim ve ihracatta dünyada artık yeni bir lige yükseliyor.

Ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Bunun için vahşi büyüme yerine her alanda merhametli büyüme prensibini gözetmemiz gerektiğine inanıyorum"

Erdoğan son olarak iş dünyasına seslendi ve “Sizlerden muhalefetin sahte gündemleri yerine, asıl gündemimiz olan üretime, ihracata, yatırıma, inovasyona odaklanmanızı bekliyorum." dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:10
Öğle 13:22
İkindi 16:00
Akşam 18:24
Yatsı 19:47
Günün Karikatürü Tümü