Alimler ve Medreseler toplantısı: Lâiklik en zararlı şeydir!

Dünya Alimler Birliği Erbil Temsilcisi Ahmed Abdulvahap Pencwini, laiklikle ilgili olarak, “Haçlıların, siyonizmin var ettiği en zararlı şeylerden bir tanesi de laikliktir" dedi.

Siyaset 16.10.2022, 22:16
Alimler ve Medreseler toplantısı: Lâiklik en zararlı şeydir!

Diyarbakır'da yedincisi tertiplenen Alimler ve Medreseler Birliği toplantısı ikinci gününde laiklik ve sekülerizme dair konuşmalar yapıldı.

Dünya Alimler Birliği Erbil Temsilcisi Ahmed Abdulvahap Pencwini, laiklikle ilgili olarak, “Haçlıların, siyonizmin var ettiği en zararlı şeylerden bir tanesi de laikliktir" ifadelerini kullandı.

Pencwini, şunları söyledi:

“Laikliğin yapmaya çalıştığı en önemli şey Kürtleri akideden koparmak, tevhide dair ilişkilerini kesmek ve onları bir şekilde kendi medeniyetin yabancısı hale getirmektir. Laikliğin yapmaya çalıştığı en önemli şey Kürtleri akideden koparmak, tevhide dair ilişkilerini kesmek ve onları bir şekilde kendi kültürüne, medeniyetine yabancı hale getirmektir.

Kürt halkının davası haklı bir davadır. Ancak bu hakkın sözcülüğünü maalesef günümüzde seküler kesimler yapmaktadır. Bu bizler için büyük bir ayıptır. Kürt halkının hakkını sözde savunan güruha baktığımızda bunlar ne Allah'ı, ne dini, ne mukaddesatı tanırlar. Ne de bu halkın inancına saygılıdırlar.

Gerek dış gerekse iç kuvvetler tarafından Kürtlerin inanılmaz şekilde laikleştirilmesi süreci içerisinde olduğunu görmekteyiz. Kürtleri kendi medeniyetlerine düşman yapmaya çalışmaktadırlar.

Laikliğin, sekülerizmin Kürt halkı içerisinde yayılmasının temel sebeplerinden birinin yanlış eğitim metotları ve müfredattır. Bu yanlış yollara karşı mescitler, medreseler, hutbeler yoluyla mücadele edilebilir."

Yorumlar (1)
velid 2 ay önce
Alimler sadece Kürtleri konuşmak için mi toplanmış? Neden Kürtler üzerinden analiz yapılmış?
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü