Baykal’dan Zülfü’ye karşılık geldi

Zülfü Livaneli’nin Deniz Baykal için “Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez.” demesi Baykal’ı kızdırdı.

Siyaset 06.07.2021, 09:45
Baykal’dan Zülfü’ye karşılık geldi

Bir zamanlar CHP’de siyaset yapan Zülfü Livaneli’nin eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a, “Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı” sözleri tartışmaya neden oldu. Baykal’ın hem kendisinden hem de yakın çevresinden Livaneli’ye karşılık geldi

“Gerçekdışı iddialar”

Ankara’ya giderek Baykal ile görüşen Mehmet Sevigen, görüşmenin detaylarına ilişkin Hürriyet’e şunları söyledi: “Livaneli’nin iddialarına ilişkin, ‘Zülfü Livaneli’nin gerçekdışı iddiaları beni ciddi şekilde üzdü. Böyle bir haksızlığa muhatap olduğum için gerçekten çok üzülüyorum’ şeklinde bir yorumu oldu."

Baykal en çok vefasızlığa kırgın

"En büyük üzüntüsü ise Genel Merkez’den hiç kimsenin aramaması olmuş. Anlayacağınız en çok vefasızlığa kırgın. Kemal Bey (CHP Genel Başkanı) bir telefon açıp ‘geçmiş olsun’ dememiş. Kendi geçmişini koruyamayan geleceğe nasıl sahip çıkacak? Yıllarca bu ülkeye hizmet etmiş seversiniz ya da sevmezsiniz, doğru ya da yanlış. Adam canıyla uğraşıyor; bir de bu davaların gündeme gelmesi daha da üzüyor."

'Zülfü Bey en çok parayı sever, gücü sever...'

"Şimdi ben de çıkıp, ‘Zülfü Bey en çok parayı sever, sonra gücü sever, fırsat bulursa belediye başkanı, milletvekili, genel başkan olmak ister. Son olarak ise cumhurbaşkanı olmayı ister’ desem ayıp olmaz mı? Dost evinde yapılan bir sohbeti ki benim adımı da çok katıyor ‘evi’ diye, genel kurul toplantısı gibi lanse etmesi de çok yakışıksız."

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 27 Ekim 2021
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:46
Akşam 18:14
Yatsı 19:34
Günün Karikatürü Tümü