Bu Dergiler Kimin?

Milat Gazetesi Yazarı Yakup Köse Yazdı...

Siyaset 04.05.2013, 14:32 24.08.2021, 16:16
Bu Dergiler Kimin?
Bu dergiler kimin?

 Yakın zamandan ABD’nin Müslüman ülkelerde bir gençlik dergisi çıkarma projesi vardı. Amerikan yaşam tarzının üzerine İslâm’ın zâhiri görüntüsü giydirilmiş bir Müslüman genç oluşturmak için çıkacaktı bu dergi. Bu dergi çıktı mı çıkmadı mı takip edemedim. Yalnız ülkemizde sayıları artmaya başlayan türbanlı dergileri görünce Amerika’nın projeyi Türkiye’den başlattığına inanmaya başladım!
İçeriklerinde, “madem her yerini açacaktın niye başını örttün” dedirten fotoğrafların kullanıldığı dergiler genç Müslüman zihinleri ifsâd ediyor. Müslümanlara dünyayı sevdiren, inançlarımız yozlaştıran bu dergiler, fuhuş albümü laik medyadan daha tehlikeli.
İşte bu ifsad dergilerinden Âlâ bir yarışma düzenlemeye kalkıştı. Kapak kızı yarışması! Birinci gelene de 5000 lira verilecekmiş. Müslüman kızları ‘et pazarına’ düşürecek bu yarışma duyulunca, Elhamdulillah şuurunu kaybetmemiş Müslümanların tepkisi şiddetli oldu. Tepkilerin artması üzerine, kendilerine tetikçi tuttukları Rota Haber üzerinden saldırıya geçtiler. Neymiş, haber yalanmış ve buna inanlar da ‘sazanmış’! Öylesine paniklemişler ki yaptırdıkları haberde kendilerini yalanladıklarının farkında bile değillerdi. Ne demiş atalarımız, “Merd i kıpti şecaatin arzederken sirkatin söyler”!
Rota Haber’de Taner Şahin adlı birisinin kaleme aldığı ve habere tepki gösterenlere hakaret ettiği ‘özel haber’deki şu ifadeleri beraber okuyalım:
“Sosyal medyada özellikle muhafazakâr takipçiler tarafından da büyük tepki çeken afişin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Ala Dergisi’nin Rotahaber’e yaptığı açıklamada “Söz konusu yarışma afişinin Âlâ Dergi ile uzaktan yakından alakası yoktur. Ancak İslami güzellik yarışması konusunda 2 yıldır gelen bir talep olduğundan böyle bir projemiz olduğu gerçek. Sosyal medyada bu konunun bu şekilde ele alınması bizi de oldukça şaşırttı” ifadeleri kullanıldı.”
Haber dilinden anlaşılacağı üzere ısmarlama haberde derginin güzellik yarışması yapılacağı bizzat kendileri tarafından ifade edilmiş. Bu ‘kapak kızı’ yarışması da, güzellik yarışması önce ısınma turuydu! Ama gelen tepkiler neticesinde çark ettiler. İleride ne yaparlar bilemiyorum.
Bir de şu hususu da yazayım, afiş internete düştüğünde dergiyi arayanlara yarışmanın olacağı ama detayların sonra açıklanacağı söylenmişti!..
Bu dergileri çıkartanlar kimler? Hangi çevrelerle ilişki içerisindeler? Bunlar araştırmalı ve genç Müslümanların zihinlerini ifsad etmelerine izin verilmemeli. Yakup Köse
Milat /02.05.2013

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:23
İkindi 16:05
Akşam 18:31
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü