Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bühtandan geri dönülmüştür

Erdoğan 10 ülkenin Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklama sonrası yaşanan krizle ilgili konuşmasında "Bugün büyükelçiler tarafından yapılan yeni bir açıklama ile yargımıza yönelik bühtandan geri dönülmüştür" dedi.

Siyaset 25.10.2021, 20:15 25.10.2021, 22:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bühtandan geri dönülmüştür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan 10 ülkenin Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklama sonrası yaşanan krizle ilgili konuşmasında "Bugün büyükelçiler tarafından yapılan yeni bir açıklama ile yargımıza yönelik bühtandan geri dönülmüştür. Viyana Sözleşmesinin 41. maddesine uyulacağı taahhüdüne bağlılıklarını söyleyen bu büyükelçilerin Türkiye'nin egemenlik konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacağını umuyoruz. Milletimizin hassasiyetlerine uymayanların bu ülkede barınamayacağını da söylemek istiyoruz." dedi.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

"Kimi dış kimi iç kaynaklı zorluklarımız illaki vardır. Türk milleti diye bir milletin varlığına bile tahammülü olmayanlar boş durmuyor. Ülkemizi istediklerini gibi yönetenler, Türkiye artık kendi duruşunu sergilemeye başladığında paniğe kapıldılar. Bir süredir yaşadığımız siyasi, ekonomik, toplumsal saldırılarının gerisinde işte bu panik halinin yol açtığı acelecilik vardır. Son dönemde bazı ülkelerin büyükelçileri tarafından yapılan hadsiz açıklamayı aynı çerçevede değerlendiriyoruz. Bu açıklama herhangi bir kişiyi değil doğrudan ülkemizin yargısını hedef almıştır."

"Bu tavır, ülkemizdeki yargı teşkilatını, hakimlerimiz, avukatlarımızla birlikte tüm yargı mensuplarına yapılmış hakarettir. Anayasamızda belirtildiği gibi Türk yargısı kimseden talimat almaz. Bugün aynı büyükelçiler tarafından yapılan yeni bir açıklama ile yargımıza yönelik bühtandan geri dönülmüştür. Viyana sözleşmesinin 41. maddesine uyulacağı taahhüdüne bağlılıklarını söyleyen bu büyükelçilerin Türkiye’nin egemenlik konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacağını umuyoruz. Milletimizin hassasiyetlerine uymayanların bu ülkede barınamayacağını da söylemek istiyoruz."

Yorumlar (0)
12
açık
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 06:32
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü