Cumhurbaşkanı Erdoğan işçilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de işçilerle buluştuğu toplantıda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor" dedi.

Siyaset 14.09.2021, 15:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan işçilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de işçilerle buluştuğu programda konuştu. Erdoğan, ekonomiye yönelik mesajlarında, " Turizm başta olmak üzere hizmetler sektöründe süratli toparlanma yaşanıyor. Makro ekonomide dengeler yerine oturmaya başladı. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Ülkemizin potansiyeline, milletimizin çalışkanlığına güvenerek çıtayı sürekli daha yükseğe çıkarıyoruz. Türkiye'nin son 19 yılda istihdam sayısını 9.5 milyon artırdık. Milli gelirimiz Türk Lirası olarak yaklaşık 11 kat yükselirken, asgari ücretin 16 kata yakın artması, bunun en somut örneklerinden biridir. Fevkalade yükselişi emekli maaşlarında görmek mümkündür.

Darbe girişimleri, ekonomik saldırılar, afetler, salgın sebebiyle biraz hedefimizde gecikmiş olsak da buna sıkı sıkıya bağlıyız. Turizm başta olmak üzere hizmetler sektöründe süratli toparlanma yaşanıyor. Makro ekonomide dengeler yerine oturmaya başladı. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor. Hem işçilerimizin hem memurlarımızın toplu sözleşmelerinde tatminkar artışlar yapmaya kavuşma imkanı sağladık.

Büyük ve güçlü Türkiye silüeti ufukta gözükmüştür. Sembolü '2023 hedefleri' olan bu süreci devam ettirdiğimizde, evlatlarımıza hepimizin hayali olan bir ülke bırakacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Yorumlar (0)
22
kapalı
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:16
Yatsı 20:37
Günün Karikatürü Tümü