Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara tepki gösterdi: Böyle öğrenci olmaz

Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Naci İnci'nin aracının üzerinde tepinilmesiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Böyle bir öğrenci olamaz. Bunlar üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir." dedi.

Siyaset 05.10.2021, 16:50 05.10.2021, 16:55
Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara tepki gösterdi: Böyle öğrenci olmaz

Ajan yuvası Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör Melih Bulu’ya karşı başlayan, Melih Bulu’nun görevden alınıp yerine Mehmet Naci İnci'nin gelmesiyle de devam eden protestolar bir seneye yakın bir süredir devam ediyor. Üniversitede yaşanan son hadisede sözde öğrencilerin rektör Mehmet Naci İnci'nin arabasının üstünde tepinmesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Bazılarının her konuda olduğu gibi yüksek öğretim konusunda da yapılanları takdir etmek gibi bir derdi olmadığını üzüntüyle takip ediyoruz.

Hele hele rektörünün arabasının üstüne çıkıp orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum. Böyle öğrenciler bize gerekmez.

Rektörünüz aracın içinde, siz önünü kesiyorsunuz ve daha sonra da aracın üzerine çıkıp tepinmeye başlıyorsunuz. Böyle bir öğrenci olamaz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir.

Gelişmiş ülkeleri geride bıraktığımız bir kapasite var. Ülkemizde üniversite eğitimi almak isteyen hiçbir gencimizin maddi kaynak sıkıntısı çekmemesi için eşi benzeri görülmemiş adımlar attık." dedi.

Yorumlar (1)
Batuhan Cengizer 13 ay önce
Böyle konuşmayla da olmaz. Yıllardır göz göre göre yapıyorlar bunları... ODTÜ dahil. Adam akıllı bir karar almıyorsunuz. Bunlar böyle yaptıkça, bizlerde göz yumdukça; yarın daha kötüsünü yapacaklar.
22
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Ekim 2022
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:58
İkindi 16:14
Akşam 18:51
Yatsı 20:10
Günün Karikatürü Tümü