Erdoğan gitmek isteyen doktorlara yol gösterdi

Erdoğan, "Açık konuşuyorum; varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz" dedi.

Siyaset 08.03.2022, 16:40 08.03.2022, 16:43
Erdoğan gitmek isteyen doktorlara yol gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de kadın muhtarlarla bir araya geldi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan, önceki günlerde yaşanan ayçiçek yağı talep yoğunluğuna dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı, son günlerde devlet ve şehir hastanelerinde görevli doktorların istifa ederek özele ya da yurt dışına geçtikleri yönündeki haberlerle ilgili konuştu.

Konuşmasında şehir hastanelerinin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kim? Adeta ülkemizde hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları takip eden birisiyim. 'Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar.' Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, maliyeti yüksek olan da sağlıktır" dedi.

Gitmek isteyenlerin önünde hiçbir engel olmadığını belirten Erdoğan, "Ama şimdi az para veriyormuşuz. En az alan 8-9 bin en yüksek alan 25 bin. Özel sektör daha çok para verdikleri için kaçıp gidiyorlarmış. Açık konuşuyorum; varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz. Gerekirse yurtdışından ülkemize dönmek isteyenleri davet eder, istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz. Asistan doktorlarımızla devam ederiz. Buralar boş kalmayacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
27
açık
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 13:00
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Günün Karikatürü Tümü