İçişleri Bakanlığı’ndan faşist başkanın kararına soruşturma

Bolu Belediye Başkanlığı makamını işgal eden faşist Tanju Özcan’ın mülteciler ile ilgili aldığı karara İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı.

Siyaset 23.11.2021, 23:59
İçişleri Bakanlığı’ndan faşist başkanın kararına soruşturma

İçişleri Bakanlığı, yabancılara yönelik uygulamaları nedeniyle Bolu Belediyesi hakkında Anayasa’nın 10. maddesinde yer alan “kanun önünde eşitlik”, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu’nun 3. ve 5. maddelerindeki “eşitlik ilkesi ve ayrımcılık yasağı”, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 122. maddesinde yer alan “nefret ve ayırımcılık”, 216. maddesindeki “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ile 257. maddesindeki “görevi kötüye kullanma” suçlarından soruşturma başlattı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ayrımcılık eleştirileriyle ilgili bugün (23 Kasım) yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti: “Biz ırkçılık yapmıyoruz. Faşist asla değiliz. Ben Türk milletinin menfaatlerini korumaya söz vermiş bir kişiyim. Seçilmiş bir insanım. Yabancı sığınmacı kardeşlerimiz bundan rahatsız oldular mı? Eğer oldularsa Şam’da su daha ucuz, buyursunlar. Nikah ücretleri de Şam’da ucuz. Şam Belediyesi nikah da kıymıyor. Orada hocalar kıyıyor. Dolayısıyla illa Bolu’da evlenmek zorunda değiller. Ben, ‘İki sığınmacının Bolu’ya gelip Bolu’ya yerleşmelerini istemiyorum’ dedim. Sığınmacı arkadaşlarımız Bolu’yu beğenmiyorlarsa buyursunlar ülkelerinde daha ucuza hizmet alıyorlarsa veya onları bağrına basmak isteyen belediye başkanı varsa onları şehrine davet etsin. Orada daha ucuz hizmet alabilsinler.”

Yorumlar (1)
Orhan Çubuk 1 yıl önce
Allah in arzindan kulunu kovmaya kalkan adi ırkçı başkan senin yerinde öbür tarafta hazırlanıyor merak etme .Sana seçim hakkıda vermecekler
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü