Karamollaoğlu 28 Şubat darbecilerinin cezalandırılmasını sindirememiş!

28 Şubat davasına ve çıkan hapis cezalarına değinen Karamollaoğlu, darbeci komutanların bu şekilde cezalandırılmalarını içine "sindiremediğini" söyledi!

Siyaset 26.11.2021, 14:00 26.11.2021, 13:52
Karamollaoğlu 28 Şubat darbecilerinin cezalandırılmasını sindirememiş!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş moderatörlüğündeki "Liderler Özel" programının konuğu oldu.

Karamollaoğlu, programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çıkışı hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Bu çerçevede 28 Şubat davasına ve çıkan hapis cezalarına değinen Karamollaoğlu, darbeci paşaların bu şekilde cezalandırılmalarını içine "sindiremediğini" söyledi!

Karamollaoğlu şu şekilde konuştu;

"Bir yerde rastladım nerede olduğunu hatırlayamıyorum. 28 Şubat'la ilgili yatmış çıkmış bir albayın görüşleri vardı. Ben mesela şahsen ordunun en üst kademesinin bu noktaya düşmesine gönlüm razı değil. Genelkurmay başkanlığı yapmış, orgeneral olmuş, orduları yönetmiş ondan sonra da belli bir sebepten dolayı bizim Şevket Bey bu konuda hatta davayı bile geri çekelim dedi kendisiyle ilgili. Ben bunu istemem ama onların da bunu görmesini arzu ederim karşılıklı olarak. '28 Şubat'ta ne oldu? Hiçbir şey olmadı.' El insaf... Yani onların da orada helallik dilemesi icap eder. Siz gideceksiniz Amerika'da Türkiye'ye mesaj vereceksiniz. Bin yıl sürecek bu diyeceksiniz."

28 Şubatçılarla "helaleşti"

28 Şubat postmodern darbesinin mimarları hakkında tartışma yaratacak ifadeler de kullanan Karamollaoğlu "helalleşme" konusunda şunları kaydetti;

"Bunlar olmaz. Herkes kendi yönünden örnekler verirse helalleşmek mümkün. Ben diyorum ki helalleşmek bu noktada ben ordunun bu kademesine gelmiş insanların bu şekilde cezalandırılmasını içime sindiremiyorum.

28 Şubat ile ilgili söylüyorum bunu. Biz onu yaşadık gördük, bizi rencide etti ama ben hakkaten bu noktada böyle bir tavrın içindeyim. Helalleşme anlamına gelir mi gelmez mi bilemem ama herkesin bu noktadan hareket etmesi icap eder. Bir hata varsa bir yanlış varsa burada helallik dilemek, toplumdaki iç barışşın en kolay yönden sağlanması manasına gelir. "

Yorumlar (1)
mert durak 2 ay önce
Erbakan da olsa aynısını der, helalleştim onlarla der.
0
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak 06:47
Güneş 08:16
Öğle 13:21
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:40
Günün Karikatürü Tümü