Dağlık Karabağ’dan Ermenistan’a göç eden Ermenilerin sayısı 30 bine yaklaştı Dağlık Karabağ’dan Ermenistan’a göç eden Ermenilerin sayısı 30 bine yaklaştı

ABD'nin eski başkanı Donald Trump’ın, eski porno oyuncusu Stormy Daniels'a 'sus payı' ödediği suçlamasıyla ilgili 4 Nisan’da mahkemeye çıkacağı bildirildi. CNN'e konuşan dava hakkında bilgisi olan iki kaynağa göre, Trump'ın salı yerel saat ile 14.15 sularında Manhattan ceza mahkemesine çıkması bekleniyor.

AA'nın aktardığına göre, salı öğleden sonra adliye binasında yaya trafiğini azaltarak güvenliği sağlamak için tüm diğer konuların ertelenmesinin planlandığı, Trump'ın mahkemeye çıkacağı süre boyunca diğer tüm dava faaliyetlerinin durdurulacağı bilgisi paylaşıldı. Associated Press (AP) de Trump'ın bugün gelmesinin istendiğini ancak avukatlarının eski başkanın güvenliğinden sorumlu Gizli Servis'in güvenlik hazırlıkları yaparken ek zamana ihtiyacı olduğunu söylediğini yazdı.

Trump hakkındaki iddianamede, Daniels’a 'sus payı' ödeme dahil seçim kampanyası ve iş kayıtlarında ihlal eylemlerini içeren 30'dan fazla suçlama bulunduğu belirtiliyor. Suçlama dosyasının şu an mühürlü olması nedeniyle, açılması için mahkeme kararı gerektiği ve salı yapılacak ilk duruşmaya kadar iddianamenin kopyasının Trump’ın hukuk ekibi ile paylaşılmasının beklenmediği ifade ediliyor.

'TRUMP'A KELEPÇE VURULMAYACAK'

Bu sabah NBC’ye konuşan Trump’ın avukatı Joe Tacopina, eski başkanın hakkındaki iddianame üzerine savcılıkla suçlu olduğuna dair herhangi bir pazarlık yapmayacağını, iddianameye karşı 'önemli yasal itirazlar' sunmayı planladığını söyledi. Tacopina, eski başkana salı 'kelepçe vurulmayacağını' belirterek, Trump’ın 'kesinlikle' gönüllü olarak Manhattan’daki kolluk kuvvetlerine teslim olacağını kaydetti ve “Mar-a-Lago’daki malikanesinde saklanamayacak” ifadesini kullandı.

CNN’e açıklama yapan Trump’ın diğer avukatı Jim Trusty de Trump’ın hukuk ekibinin, hakkındaki suçlamalarla ilgili duruşma potansiyel olarak başlamadan önce iddianameyi reddetmek için karşı bir başvuru yapacakları bilgisini paylaştı. Trusty, iddianame kendilerine ulaşmadığı ve henüz bir dava numarası olmadığı için karşı başvuruyu ne zaman yapabilecekleri konusunda 'kesin zamanı' bilmediğini ancak 'yakında' olacağını belirtti.