AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında tüm yurtta organize ettiği etkinliklerin ertelenip ertelenmeyeceğine ilişkin soru üzerine, “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını görkemi ile şanla şerefle anacağız. Cumhuriyet kutlamalarının ertelenmesi gibi bir şey söz konusu olmaz. Tabii durumun hassasiyetlerine göre ayarlıyoruz.” dedi.

MAZLUMDER'in "İnsanlığın Gözü Önünde Yaşanan Soykırım" raporu yayınlandı MAZLUMDER'in "İnsanlığın Gözü Önünde Yaşanan Soykırım" raporu yayınlandı

Bu cümleleri ise “Bu kayıp aynı zamanda bizim kaybımızdır, insanlığın kaybıdır. İsrail güvenlik güçleri sistematik bir şekilde tüm insani değerleri katletmektedir, hedef almaktadır.” cümlelerinden sonra pişkince söyledi.

Ortadoğu kan gölüne dönmüşken nasıl kutlayacaksınız?

Siyonist İsrail, ABD ve İngiltere’den aldığı cesaretle Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdi.

Siyonistler hiçbir din, dil, ırk, çocuk, yaşlı, kadın ayırımı yapmadan binlerce kişiyi katletti. Gazze’yi elektriksiz, susuz ve gıdasız bıraktı. Gazze sokaklarını cehenneme çevirdi. Tüm caddeleri moloz yığını haline getirdi ve her yerden dumanlar yükseliyor.

Bu soykırıma karşı Batı dünyası izlerken Siyonistler her gün çocuk katletmeye devam ediyor.

Savaş gemileri burnumuzun dibinde

Bununla birlikte;

ABD, Gerald R. Ford (CVN-78) ve yanındaki 12 gemilik Dwight D Eisenhower saldırı filosunu Doğu Akdeniz’e yanaştırdı ve İsrail’e her türlü desteğini açıkladı.

İngiltere, Kraliyet Donanması'na ait iki gemi olan "RFA Argus" ve "RFA Lyme Bay" ile deniz devriye gözetleme uçağı' gönderdi.

Rusya, Rus stratejik savaş uçakları MIG-31'lere Karadeniz'de 2.000 km menzilli ve Karadeniz'den Akdeniz'i vuracak kapasitedeki hipersonik Khinzal (Hançer) füzeleri ile devriye emri verdi.

Yunanistan donanması "Psara" isimli idra sınıfı fırkateyni Doğu Akdeniz operasyonları için NATO Daimi Deniz Görev Grubu 2'ye konuşlandırıldı.

AKP’nin aklı fikri oyunda oynaşta

Tüm bunlar hadiselerin sadece Filistin’den ibaret olmadığı Türkiye’yi de çok yakından ilgilendirdiği apaçık bir gerçekken, işin vahameti bu kadar gerçek ve yakınken hangi yüzle Cumhuriyetin 100. yılını görkemli bir şölenle kutlamaya karar verdiniz?

Gazze’de çocuklar dün ölünce, bugün bitmiş mi oluyor her şey? Kemalistleri kızdırmayalım korkusu yahut Kemalistleşme temayülü neticesinde mi görmezden geliniyor Gazze’nin dramı?

Ayrıca bu kutlamalarla bu halka bir fayda mı sağlayacaksınız yoksa, dine, kültüre, Müslümanlara söven sanatçıları mı zengin edeceksiniz?