Şehit İskilipli Atıf Hoca, vefatının 97. yılında Çorum'un İskilip ilçesindeki kabri başında Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin de katılımı ile dua ve rahmetle yad edilmişti.

Kafatasçı Ümit Özdağ, başta olmak üzere mâlum güruhun medyası, Şehit İskilipli Atıf Hoca'yı rahmetle yad eden Mustafa Çiftçi’yi hedef gösterdi. Batı’nın prangalarına gönüllü bilek uzatanların bazıları da valiyi “vatana ihanet” ile suçladı.

Vali Çiftçi konuyla alâkalı açıklama yaptı:

“Basmakalıp resmi tarih bilgisiyle ahkam kesiyorlar”

FETÖ davasında yargılanan 4 sanıktan 2'sine hapis cezası verildi FETÖ davasında yargılanan 4 sanıktan 2'sine hapis cezası verildi

“Dün İskilip'te şehadetinin 97. yılını dualarla, Fatihalar ile yâd ettiğimiz Mehmet Atıf Efendi'ye tekrar Yüce Allah'tan rahmetler niyaz ediyorum. Ancak bu anma programından bir kesimin hiç hoşnut olmadığını, eleştiri ve fikir hürriyeti sınırlarını aşarak şahsıma ve beraberimdeki heyete ağza alınmayacak ifadeler kullandıklarını da esefle gözlemliyorum. İlkokulda öğrendiği bilgilerle, basmakalıp ifadelerle fikir beyan eden, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, ahkam kesen, başkalarının düşüncelerine saygı göstermeyen, kendileri gibi düşünmeyenlere hakaret etmeyi hak gibi gören fütursuz bir güruh var. Bunlar şunu bilmeliler ki, ben onların ilkokulda/ortaokulda okuduğu inkılap tarihi derslerini, ilkokuldan üniversiteye her bitirdiğim okulda defalarca okudum, resmi tarih öğretileri konusunda en az onlar kadar bilgi sahibiyim. Ayrıca alternatif kaynaklardan da yakın tarihimizi, bize hain olarak tanıtılan insanların gerçek hayat hikayelerini araştırdım, öğrendim. İskilipli Atıf Efendi de bize hain diye tanıtılan, dayatılan, böyle bilmemiz istenilen mazlum ve mağdur insanlardan biridir.”

“Atıf Hoca hain değildir, biz de öyle!”

Vali Çiftçi konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Atıf Hoca hâin olmadığı gibi ziyaret edenler de hâin değildir. Kem söz sahibine aittir. inanıyorum ki, yakın tarihimiz de "milletin tarihi" olduğunda gerçekler daha iyi anlaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur...”