AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un yeni anayasaya ilişkin siyasi partilere yapacağı ziyaretlerin ardından parti olarak görüşmelere başlayacaklarını bildirdi.

“Hamas Gazze’de Anadolu’nun ileri uç savunmasını yapmaktadır” “Hamas Gazze’de Anadolu’nun ileri uç savunmasını yapmaktadır”

Güler, yeni anayasa görüşmeleri ve yapılacak çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacının olduğunu vurguladı.

Geçmişte bu konuda çeşitli adımlar atıldığını ancak sonuç alınamadığını ifade eden Güler, bugüne kadar yapılan değişikliklerle anayasanın "yamalı bohçaya" döndüğünü belirtti.

Abdullah Güler, "Mevcut Anayasa, günümüzün beklentilerine karşılık vermekten uzaktır. Sivil, çoğulcu ve demokratik bir anayasa şart." dedi.

Nasıl bir anayasa olmalı?

Birçok problemli sistemden alınma yamalı Batıcı rejim çoktan miadını doldurdu. Bu rejim bir kesimin menfaatini sağlamak ve geri kalanları ise parçalamak, kendilerine benzetmek ve sindirmek üzere kurgulanmıştır. Türkiye, ayağına dolanan bu prangalarla daha fazla yürüyemez ve bundan kurtulmanın yolu da yeni bir yönetim biçimidir!

Müslümanlar; haklarını koruyacak, ikinci sınıf muamelesi görmeyecek, Kemalist diktatörlüğün altında ezilmeyecek ve dini değerlerini koruyabilecek, dininin her manada telkinini yapabilecek, insanı başıboşluktan kurtaracak, herkese hakkını verecek yeni bir anayasa, yeni bir yönetim biçimi istiyor.

Toplum; fuhuş, zina, alkol, kumar, faiz ve türlü ahlaksızlıkla Türkiye’yi bataklığa çeviren Kemalist rejimin kanunlarını istemiyor. Dikiş tutmayan bu rejim için elbette yeni bir anayasa şart. Fakat çalışmalara başlanan yeni anayasa da Batı'dan ithâl edilen hukuk kuralları ile yapılacaksa ve yine Müslümanlara ikinci sınıf muamelesi yapılacaksa, bunun da eski Batıcı rejimden hiçbir farkı olmayacaktır.