28 Şubat darbe sürecinde İBDA davasından müebbet hapis cezası verilen ve 23 senedir zindanda cihad eden, gönüldaşlarımız Ethem Köylü ve İsmail Uysal, yazarımız Tayyar Tercan vasıtasıyla 24 Haziran seçimleriyle alâkalı bir mesaj gönderdi. 

Cezaevinde bulunduğu süre içerisinde anne ve babasını ahirete uğurlayan gönüldaşımız Ethem Köylü şunları söyledi: 
“23 yıldır cezaevindeyim. Bunun büyük bir çoğunluğu Ak Parti iktidarı döneminde geçti! Ben inandığım dava için bütün hayatımı koydum ortaya. Gençliğimi verdim. Anamı cezaevi yollarında, babamı evladı zindanda olduğu için çaresizlikten kahırla yolladım ahirete! Nefsî olarak hesabım çok, öfkem çok, konuşacak kelamım çok ve buna da hakkım çok... Fakat gelinen noktada ümmetin geleceği, verdiğimiz mücadelelerin yerini bulması, çekilen sıkıntıların heder olmaması için,  İslâm davasını ve Müslümanların faydasını gözeterek Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Ak Parti'nin desteklenmesi gerektiğini söylüyorum! Bunu görmemek için kör olmak gerek. Bunu anlamamak için anlayışların iğdiş olması gerek. Bunu idrak etmemek için düşmanla yan yana olmak gerek... Bütün Batı ülkeleri, bütün Batıcı zihniyet birleşmiş, yanlarına da nefsinin gemisine binmiş belli grupları almış bu gidişatı durdurmak isterken, buna fırsat verici her adımın vebali ağır olur. Recep Tayyip Erdoğan, şu şartlarda Müslümanlar için, vatan ve ümmet için bir zorunluluktur. ‘Şu olmuş, bu olmuş, öyle yapmış, böyle demiş’ hikâyelerini geçin... Şimdi nerede ve karşısında kimler var!”

İsmail Uysal: Mesele: İslâm, Dava, Vatan ve Ümmettir!
Gönüldaşımız İsmail Uysal ise “Mesele parti meselesi değil. Mesele Tayyip Erdoğan meselesi de değil! Mevzu İslâm, dava, vatan, ümmettir...  Gelinen nokta itibariyle ülkemizin yüzünü döndüğü yön Müslümanların lehinedir. Bu gidişat devam etmeli. Bunun için, İslâm’ın, davamızın, ülkemizin ve ümmetin faydasını gözeterek ve kendi nefsi hesaplarımızdan üstün tutarak, Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü bir şekilde seçilmesini istiyor, bekliyor, dua ediyoruz. Bizi düşünen, bizler için dertlenenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Gönüldaşlarımız Ethem Köylü ve İsmail Uysal bu vesileyle herkese selâmlarını iletti... Gazâları mübarek olsun.