Beşiktaş'ta 16 katlı bir binanın en alt katındaki eğlence merkezinin tadilatında çıkan yangında 29 kişi öldü, yaralı olarak hastaneye kaldırılan kişinin tedavisi devam ediyor. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi'nde bulunan 16 katlı binanın zemin katındaki eğlence mekanının tadilatı sırasında yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede önlem alırken, itfaiye yangına müdahale başlattı.

Binanın kulüp olarak kullanılan eksi 1 ve eksi 2. katındaki yangına itfaiye ekipleri 31 araç ve 86 personelle müdahale etti.

Yangın sebebiyle 29 kişinin öldüğü, yaralı olarak hastaneye kaldırılan kişinin tedavisinin devam ettiği açıklandı.

Bir utanç tablosu: Türkiye'den Gazze'ye toplam 365 kamyon gönderildi Bir utanç tablosu: Türkiye'den Gazze'ye toplam 365 kamyon gönderildi

Yangın itfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesiyle söndürüldü. İstanbul Valiliği, çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Ekiplerce, iş yerinin mesul müdürü İ.Ş, iş yerinin ortakları M.M.C. ve Ş.Ş, muhasebeci S.A., işletme müdürü A.A.P, tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu K.E. ve 2 kişi daha gözaltına alındı.